IV NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU – LAETARE

  1. Dzisiaj, w drugą niedzielę miesiąca. Po każdej Mszy Św. przez wstawiennictwo bł. Rodziny Ulmów udzielamy szczególnego błogosławieństwa małżonkom, rodzinom i dzieciom.
  2. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII i I klas szkół średnich odbędzie się we wtorek, 12 marca, o g. 19:00 w salce na plebanii. 
  3. W środę, 13 marca, przypada 11 rocz. wyboru na Stolicę Piotrową papieża Franciszka.
  4. Zapraszamy na nabożeństwa wielkopostne:

Droga Krzyżowa – w piątki: o g. 16:30 dla dzieci i o g. 17:30 dla młodzieży i dorosłych.

Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym w niedziele o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana 

                           będzie taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.

5. W przyszłą niedzielę rozpoczną się w naszej parafii Rekolekcje Wielkopostne, które głosić będzie ks. Piotr Bortnik. W niedzielę nauki będą głoszone na każdej Mszy Św.; od poniedziałku do środy na Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. Środa będzie dniem spowiedzi św. Szczegółowy program jest dostępny w gablotach, na parafialnej stronie internetowej i facebook’u.

6. W sobotę w godzinach popołudniowych ktoś zdewastował przedsionek naszego kościoła. Do chwili usunięcia zniszczeń zawieszona zostaje codzienna adoracja Najświętszego Sakramentu.

7. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii oraz osoby indywidualne fundują „dar ołtarza”. Dobrowolne ofiary można składać u księży lub w zakrystii do Niedzieli Palmowej. Za już złożone – serdeczne Bóg zapłać.

8. W ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do składania darów dla biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań!) można składać przy bocznym ołtarzu, a Parafialny Zespół Caritas rozda je wszystkim potrzebującym w czwartek, 21 marca. 

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

10. W przedsionku kościoła można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (20 zł).

11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Reymonta i Nałkowskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy grupie wolontariuszy, którzy podejmują się gruntownego posprzątania kościoła przygotowując go na święta. 

12. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach na seminarium, na tacę i na cele remontowe świątyni. Za tydzień, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, będą zbierane dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.

13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook