MARSZ DLA ŻYCIA I RODZINY w ŻARACH

W niedzielę, 9 czerwca 2019 r., po raz pierwszy w Żarach odbył się Marsz dla Życia i Rodziny.

Marsze odbywają się już od wielu lat w Polsce, a także na całym świecie. Ideą przewodnią takich marszów jest manifestacja przywiązania do ponadczasowych wartości, takich jak rodzina i ochrona życia od poczęcia do naturalnej śmierci.

Marsz dla Życia i Rodziny jest wspaniałą okazją spotkać się z tymi ludźmi, którzy myślą podobnie i dla których życie i tradycyjna rodzina są wartościami nadrzędnymi. Nie możemy bowiem nie zabierać głosu w tak ważnej sprawie, jaką jest obrona życia i rodziny. Nastały bowiem czasy, że wspólnie trzeba nam stawać sprzeciw atakom na wartości, które kiedyś stanowiły podstawę ludzkiego istnienia.

Taka też idea przyświecała żarskiemu marszowi. Po odczytaniu „Deklaracji na rzecz Życia i Rodziny”, w przepięknej oprawie i dużej ilości osób wyruszyliśmy o g. 14:00 spod pomnika Jana Pawła II, który znajduje się przy kościele Najśw. Serca Pana Jezusa, a następnie idąc ulicami miasta wyrażaliśmy nasz wybór życia i rodziny. Marsz zakończył w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa koncelebrowaną Mszą Św. przez żarskich kapłanów, a kazanie wygłosił ks. Tomasz Kancelarczyk – prezes, pomysłodawca i twarz Fundacji Małych Stópek ze Szczecina.

Wielkie dzięki Dobremu Bogu za taki marsz w naszym mieście. Składamy pomysłodawcom wielkie podziękowanie i gratulacje za wasz pomysł, zaangażowanie i realizację tego przedsięwzięcia. Wyrażamy nadzieję, że będą następne… Do zobaczenia za rok na Marszu dla Życia i Rodziny.

Facebook