CZUWANIE FATIMSKIE

Kolejne – czerwcowe – czuwanie fatimskie za nami.

Licznie zgromadzeni wierni odmówili różaniec i koronkę do Bożego Miłosierdzia.

Trwaliśmy na modlitwie przed Chrystusem Eucharystycznym.

Przed Mszą Świętą z figurą Matki Bożej Fatimskiej, wyruszyliśmy w procesji dookoła naszej świątyni.

Przy stole eucharystycznym stanęli:

ks. proboszcz Paweł Konieczny, ks. Mariusz Mazurkiewicz, ks. Piotr Gniewaszewski,

ks. Krzysztof Burzyński i ks. Piotr Kudokas.

Kazanie wygłosił ks. proboszcz Paweł Konieczny.

Rozpoczął od słów św. Maksymiliana Kolbego – czciciela Matki Bożej.

Gdy aresztowany przez gestapo, rozstawał się ze swoimi braćmi w zakonie, pożegnał się z nimi słowami: “Nie zapominajcie o miłości”. Przypominając, że uczniów Chrystusa poznaje się po miłości, ks. Paweł przywołał przykazanie: “Będziesz miłował Pana Boga swego, z całego serca swego, ze wszystkich sił swoich, a bliźniego swego, jak siebie samego”.

Życie chrześcijanina nie jest sielanką, albo bujaniem w obłokach – usłyszeliśmy z ambony. Wsłuchiwaliśmy się w przesłanie orędzia z Fatimy, zostaliśmy uświadomieni, ze Maryja to nie “instytucja” do załatwiania własnych interesów.

Ksiądz Proboszcz uświadomił nam, że często w modlitwach do Matki brzmią słowa:

proszę, daj, spraw, wysłuchaj …. że przemierzamy dziesiątki, a nawet tysiące kilometrów, by pozałatwiać swoje sprawy w różnych sanktuariach.

Przesłaniem kazania było zachęcenie do porzucenia traktowania Maryi jak złotej rybki do spełniania życzeń, a nauczenia się żyć spójnie: nabożeństwo do Niepokalanego Serca łączyć z praktyką w życiu.

Na zakończenie słowa, ks. Paweł zachęcił nas, by traktować Maryję jak ziemską matkę, zostaliśmy zapewnieni, że Maryja jak nasza mama, będzie wiedziała, kiedy i czego nam potrzeba.

Po błogosławieństwie, o godz. 21:00 połączyliśmy się z naszym Narodowym Sanktuarium Maryjnym – Jasną Górą, odśpiewując Apel Jasnogórski.

Mając w pamięci słowa ks. Proboszcza na zakończenie Eucharystii: “do zobaczenia 13 lipca”, serdecznie wszystkich zachęcamy do uczestnictwa w nabożeństwach fatimskich w naszej parafii.

Facebook