UROCZYSTOŚĆ NAJŚWIĘTSZEJ TRÓJCY

 • Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca P. Jezusa, które są odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec w tygodniu odmawiany jest o g. 17:00.
 • W dniach 11 – 18 czerwca w Rokitnie odbywają się obchody ku czci M.B. Rokitniańskiej oraz zakończenie Roku Jubileuszowego 350-lecia obecności obrazu Matki Bożej w Rokitnie i 30 rocznica koronacji obrazu. Główne uroczystości odpustowe odbywają się dzisiaj, 16 czerwca. Szczegóły na plakacie w gablocie.
 • Dzisiaj, 16 czerwca, przypada VII rocz. święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 • Dziś na Mszy Św. o g. 10:30 będziemy świętować jubileusz 45-lecia kapłaństwa ks. kan. Jana Romaniuka, który w naszej świątyni przyjął święcenia kapłańskie. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za Jubilata.
 • W środę, 19 czerwca, zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy: dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkół z terenu naszej parafii na Mszę Św. o g. 7:30. Społeczność szkół katolickich zapraszamy na Mszę Św. o g. 9:00. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w tygodniu przed każdą Mszą Św.
 • W czwartek, 20 czerwca, przypada uroczystość Najśw. Ciała i Krwi Pańskiej – Boże Ciało. Porządek Mszy Św. w naszej parafii: 7:00, 9:00, 10:00, 13:00 (po procesji) i 18:00.

Miejska procesja wyruszy z par. Najśw. Serca Pana Jezusa po Mszy Św. o g. 10:00 i przejdzie do czterech ołtarzy: ul. Traugutta (przy muzeum), ul. 11 Listopada (dom s. Elżbietanek), ul. Wrocławska (przy ul. Pocztowej) i zakończy się przy kościele św. Józefa. Prosimy o przygotowanie chorągwi i udekorowanie naszych domów.

 • W sobotę, 22 czerwca, o g. 8:00 nastąpi wyjazd dzieci na „Wniebowziętą Kolonię Parafialną” do Długopola Zdrój w dolinie kłodzkiej. Polecamy uczestników i opiekunów w modlitwie, wypraszając łaskę bezpiecznej podróży, dobrej pogody i wypoczynku oraz moc przygód i atrakcji.
 • W przyszłą niedzielę, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych ojcach, by żyjącym dobry Pan błogosławił, a zmarłym okazał miłosierdzie i przyjął do chwały nieba.
 • W czwartek, 27 czerwca, w naszym kościele o g. 19:30 odbędzie się wieczór poezji pt. „Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę. Jan Paweł II”. Wiersze będzie czytał aktor z Warszawy – Maciej Jachowski. Bezpłatne wejściówki do odebrania w zakrystii lub w Żarskim Domu Kultury. Zapraszamy.
 • Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 • Dziękujemy mieszkańcom z ul. Witosa za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 3 sierpnia o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów (stare budownictwo).
 • Bóg zapłać za złożone ofiary. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła członkowie ze Wspólnoty Domowego Kościoła i wspólnoty parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
 • Zapraszamy do naszego sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl
 • Organizowana jest Piesza Pielgrzymka z Żar do Otynia i na Jasną Górę. Pielgrzymka z Żar do Otynia (sanktuarium MB Królowej Pokoju) odbędzie się w dniach 30 czerwca i 1 lipca. Druga część pielgrzymki dla wszystkich chętnych odbywać się będzie w dniach 2 -12 lipca z Otynia na Jasną Górę w ramach Pieszej Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników. Szczegóły i zapisy na spotkaniu w niedzielę, 23 czerwca, o g. 19:00 w salce przy kościele św. Józefa w Żarach. 
 • Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w terminie 13 – 14 lipca. Szczegółowe informacje na afiszu w gablocie.
 • Pielgrzymko-wycieczka do Hiszpanii i Portugalii ze względu na małe zainteresowanie zostaje odwołana. Wpłacone zaliczki są do odbioru u ks. proboszcza Pawła.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Gniewaszewski – wikariusz

ks. Mariusz Mazurkiewicz – wikariusz

Facebook