NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA

 1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową rozpoczynają się celebracje Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św.
 2. Zapraszamy dziś o g. 17:00 na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W czasie nabożeństwa zbierane są ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu.
 3. Dziś przypada 18 rocznica śmierci św. Jana Pawła II. W duchu ekspiacji za ataki na Jego osobę i autorytet oraz w duchu poparcia Jego pontyfikatu zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta, które rozpocznie się w kościele Najśw. Serca Pana Jezusa o g. 19:00.
 4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek.
 5. Ostatnia przed świętami okazja do spowiedzi św. w naszym kościele będzie w poniedziałek, wtorek i środę od g. 17:30 do 18:00.
 6. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18:00 (nie będzie Mszy Św. porannej!). Po Mszy Św. procesja do Ciemnicy i czuwanie do g. 22:00.
 7. WIELKI PIĄTEK – adoracja w Ciemnicy od g. 10:00. O g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o g. 18:00, po niej procesja do Grobu Pańskiego i adoracja do g. 22:00. Przypominamy, że przez cały dzień obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja!
 8. WIELKA SOBOTA – adoracja przy Grobie Pańskim od g. 10:00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od g. 10:00 do 13:30 – co pół godziny. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o g. 20:00. Prosimy o przyniesienie świec. Nie będzie nauki przed chrztem w kościele św. Józefa.
 9. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – Msza Św. Rezurekcyjna z procesją o g. 6:00; pozostałe Msze Św. o g. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00.
 10. Szczegółowy plan Triduum oraz adoracji – z podziałem na godziny i grupy – jest dostępny na ulotkach rozdawanych przed kościołem, w gablotach, internecie oraz facebook’u.
 11. Dziękujemy grupom działającym przy parafii oraz osoby indywidualnym za dobrowolne ofiary na tradycyjny „dar ołtarza” z okazji Wielkiego Czwartku.
 12. Dziękujemy wszystkim, którzy w ramach jałmużny wielkopostnej, złożyli dary dla potrzebujących i biednych na święta. W ubiegły czwartek Parafialny Zespół Caritas rozdał je potrzebującym.
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
 14. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Tatrzańskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 1 czerwca o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pienińskiej, Izerskiej, Karkonoskiej i Świętokrzyskiej (prosimy o posprzątanie w środę wieczorem lub w czwartek przedpołudniem uzgadniając z p. Krzysztofem).  
 15. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.
 16. W przedsionku kościoła są jeszcze do nabycia świece Caritas na stół wielkanocny (20 zł).
 17. Dziś młodzież rozprowadza własnoręcznie wykonane palmy. Dochód przeznaczony będzie na wyjazd młodzieży do Lizbony na Światowe Dni Młodych z papieżem Franciszkiem.
 18. Żarski Dom Kultury zaprasza w Wielki Piątek na inscenizację „Pasji” w trzech aktach, w trzech różnych miejscach i o trzech porach. Szczegóły na plakatach. Zapraszamy do wzięcia udziału.
 19. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook