NIEDZIELA MĘKI PAŃSKIEJ – PALMOWA

  1. Dzisiejszą Niedzielą Męki Pańskiej – Niedzielą Palmową rozpoczynamy celebracje Wielkiego Tygodnia. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św.
  2. Zapraszamy dziś o g. 17:00 na ostatnie w tym roku nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym. W czasie nabożeństwa zbierane są ofiary na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. 
  3. Dzisiaj dzieci ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 8 od g. 9:30 do 12:00 rozprowadzają ozdoby wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup żywności dla potrzebujących i biednych.
  4. W poniedziałek – odwiedziny chorych od g. 8:30.
  5. 25 marca (poniedziałek) przypada Dzień Świętości Życia. Będzie można włączyć się w krucjatę modlitewną Duchowej Adopcji Dziecka Poczętego przez wpisanie się do księgi, która będzie wyłożona przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy od jutra do środy.

W dzień Świętości Życia zapraszamy na cmentarz komunalny wszystkich tych, których w jakikolwiek sposób dotknęło nieszczęście utraty dziecka (rodziców, rodzeństwo, dziadków) do modlitwy przy Pomniku Dziecka Utraconego o g. 17:00.

6. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w poniedziałek.

7. Ostatnia przed świętami okazja do spowiedzi św. w naszym kościele będzie w poniedziałek, wtorek i środę od g. 17:30 do g. 18:00.

8. WIELKI CZWARTEK – dzień ustanowienia sakramentów Eucharystii i Kapłaństwa. Msza Św. Wieczerzy Pańskiej o g. 18:00 (nie będzie Mszy Św. porannej!). Po Mszy Św. procesja do Ciemnicy i czuwanie do g. 22:00. 

9. WIELKI PIĄTEK – adoracja w Ciemnicy od g. 10:00. O g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Droga Krzyżowa. Liturgia Męki Pańskiej o g. 18:00, po niej procesja do Grobu Pańskiego i adoracja do g. 22:00. Przypominamy, że przez cały dzień obowiązuje post ścisły i całkowita abstynencja!

10. WIELKA SOBOTA – adoracja przy Grobie Pańskim od g. 10:00. Święcenie pokarmów na stół wielkanocny od g. 10:00 do g. 13:30 – co pół godziny. Wigilię Paschalną rozpoczniemy o g. 20:00. Prosimy o przyniesienie świec.

11. NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA – Msza Św. Rezurekcyjna z procesją o g. 6:00; pozostałe Msze Św. o g. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00.

12. Szczegółowy plan Triduum oraz adoracji – z podziałem na godziny i grupy – jest dostępny na ulotkach rozdawanych przed kościołem, w gablotach, Internecie i facebook’u.

13. Dziękujemy grupom działającym przy parafii oraz osobom indywidualnym za dobrowolne ofiary na tradycyjny „dar ołtarza” z okazji Wielkiego Czwartku.

14. Dziękujemy wszystkim, którzy w ramach jałmużny wielkopostnej, złożyli dary dla biednych i potrzebujących na święta. W ubiegły czwartek Parafialny Zespół Caritas rozdał je potrzebującym. 

15. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

16. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Konopnickiej za złożenie ofiary na posprzątania kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Dąbrowskiego (prosimy o posprzątanie w środę wieczorem lub w czwartek przedpołudniem uzgadniając z p. Krzysztofem).

17. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

18. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook