V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

 1. Wczoraj rozpoczęła się Nowenna „Akcja 21:20” w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. W łączności z Jasną Górą, za wstawiennictwem św. Andrzeja Boboli  i bł. ks. Jerzego Popiełuszki, modlić się będziemy po każdej Mszy Św. do 24 marca w intencjach przypisanych na dany dzień.
 2. Rozpoczynamy parafialne Rekolekcje Wielkopostne, które głosi ks. Piotr Bortnik. Dziś nauki są głoszone na każdej Mszy Św.; od poniedziałku do środy na Mszach Św. o g. 7:00, 9:00, 16:30 i 18:00. Środa będzie dniem spowiedzi św. Szczegółowy program jest dostępnych w gablotach, na parafialnej stronie internetowej i facebook’u.
 3. Zachowując zwyczaj, od dzisiaj do liturgii Wielkiego Piątku, zasłaniamy krzyże.
 4. Zapraszamy na nabożeństwo Gorzkich Żali z kazaniem pasyjnym w niedzielę o g. 17:00. W czasie nabożeństwa zbierana jest taca przeznaczona na kwiaty i dekoracje do Bożego Grobu. 
 5. W środę, 19 marca – uroczystość św. Józefa Oblubieńca NMP. Msza Św. odpustowa w kościele św. Józefa w Żarach zostanie odprawiona o g. 18:00.
 6. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VII odbędzie się w czwartek, 21 marca, o g. 16:30 w salce na plebanii.
 7. W piątek zapraszamy wszystkich na nabożeństwo Drogi Krzyżowej ulicami miasta. Rozpoczniemy o g. 18:45 w kościele, a zakończymy na cmentarzu. Prosimy o zabranie świec, zniczy, lampionów. Nie będzie Drogi Krzyżowej w kościele. Zapraszamy do udziału i wspólnej modlitwy.
 8. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o g. 19:00 w kościele.
 9. Za tydzień – Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa. Poświęcenie palm na każdej Mszy Św. 
 10. W przyszłą niedzielę dzieci ze Szkolnego Koła Caritas ze Szkoły Podstawowej nr 8 będą od g. 9:30 do 12:00 rozprowadzać ozdoby wielkanocne. Dochód ze sprzedaży będzie przeznaczony na zakup żywności dla potrzebujących i biednych.
 11. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii oraz osoby indywidualne fundują „dar ołtarza”. Dobrowolne ofiary można składać u księży lub w zakrystii do Niedzieli Palmowej. Za już złożone – serdeczne Bóg zapłać.
 12. Jeszcze do środy, 20 marca, w ramach jałmużny wielkopostnej zachęcamy do składania darów dla biednych i potrzebujących na święta. Wszelkie dary (artykuły spożywcze, chemia gospodarcza itp.; prosimy nie przynosić ubrań!) można składać przy bocznym ołtarzu, a Parafialny Zespół Caritas rozda je wszystkim potrzebującym w najbliższych czwartek, 21 marca. 
 13. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
 14. Dziękujemy grupie wolontariuszy, którzy podjęli się gruntownego posprzątania kościoła na święta. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Konopnickiej.
 15. Bóg zapłać za ofiary składane w kopertach na seminarium, na tacę i na cele remontowe świątyni. Dziś, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, członkowie Domowego Kościoła i parafii zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
 16. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Odbędzie się ona w nocy z 22 na 23 marca. Szczegóły na plakacie i na stronach internetowych EDK oraz parafii NSPJ.
 17. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook