NIEDZIELA ZMARTWYCHWSTANIA

 1. Wszystkim parafianom i Gościom składamy najserdeczniejsze życzenia. Niech radość paschalna i nadzieja życia wiecznego w niebie towarzyszą nam przez cały Okres Wielkanocny i nasze życie.

Msza Św. Rezurekcyjna z procesją wokół kościoła o g. 6:00; pozostałe Msze Św. o g. 9:00, 10:30, 12:00, 13:15 i 18:00.

 1. Jutro II dzień świąt. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę (nie będzie Mszy Św. o g. 13:15 !!!). Ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na potrzeby K.U.L. i uczelni katolickich.
 2. W środę, 24 kwietnia, ks. Biskup udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży na Mszy Św. o g. 17:00. Spowiedź św. dla bierzmowanych, świadków i ich rodzin we wtorek o g. 18:30.
 3. W najbliższy piątek w Oktawie Wielkanocy nie obowiązuje post.
 4. W piątek, 26 kwietnia, o g. 19:00 w naszej świątyni, w ramach 28. Festiwalu Muzycznego EUROSILESIA, odbędzie się koncert „CANTARE… śpiewaj z nami”. W programie kantaty w stylu barokowym. Szczegóły na plakacie. Bezpłatne karty wstępu można uzyskać w Żarskim Domu Kultury lub u nas w zakrystii. W tym dniu nie będzie Mszy Św. wieczornej.
 5. Za tydzień Niedziela Miłosierdzia Bożego, która kończy Oktawę Wielkanocy i rozpoczyna Tydzień Miłosierdzia. W tym dniu zbiórka do puszek na działalność charytatywną Caritas.
 6. W przyszłą niedzielę w par. Miłosierdzia Bożego odbędą się uroczystości odpustowe, które rozpoczną się Mszą Św. o g. 13:00. Zapraszamy w imieniu ks. dziekana Tadeusza.
 7. Dziękujemy raz jeszcze grupom działającym przy parafii oraz osobom indywidualnym za ofiary na „dar ołtarza” na Wielki Czwartek, za które zostaną zakupione nowe flagi na filary w kościele.
 8. Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do przygotowania kościoła, dekoracji, liturgii, uczestnikom Gorzkich Żali i za wszelką pomoc, byśmy mogli przeżywać tegoroczne Triduum Paschalne i Święta Wielkanocne.
 9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” oraz „Małego Gościa Niedzielnego” z dodatkiem płyty Arki Noego. Wszystkie gazety po 5 zł.
 10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Wileńskiej, Kurpiowskiej i Warmińskiej za złożenie ofiary. Msza Św. w intencji ofiarodawców zostanie odprawiona 26 kwietnia o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Karpackiej, Bieszczadzkiej i Sudeckiej.
 11. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła członkowie ze Wspólnoty Domowego Kościoła i parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni. Bóg zapłać.
 12. Zapraszamy do naszego sklepiku, gdzie można zakupić bardzo ciekawy album o kościołach naszego i okolicznych dekanatów, ciekawie wydane Pismo św. dla młodych. Zachęcamy do odwiedzenia naszej odświeżonej strony internetowej: www.wnmpzary.pl
 13. Są jeszcze trzy wolne miejsca na kolonię letnią dla dzieci organizowaną przez naszą parafię w Długopolu Zdroju w dolinie kłodzkiej. Prosimy jednocześnie o zwrot wypełnionych kart.
 14. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do Hiszpanii i Portugalii w termie 21 – 30 sierpnia. Odwiedzimy m. in.: Santiago de Compostela, Fatima, Lizbona, Gibraltar, Kordoba i Madryt. Szczegóły są w gablocie. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. proboszcza Pawła.
 15. Organizowana jest pielgrzymki do Medjugorie w terminach: 21.06. – 01.07. i 28.07. – 07.08.2019 r. Szczegóły są w gablocie. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. wikariusza Piotra.
 16. Na prośbę Przewodniczącego KEP, abpa Stanisława Gądeckiego, każdy z nas może włączyć się w pomoc odbudowy paryskiej katedry Notre Dame przez zbiórkę sms-ową oraz przez wpłaty na konto Caritas Polska. Szczegóły na tablicy ogłoszeń.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Gniewaszewski – wikariusz

ks. Mariusz Mazurkiewicz – wikariusz

Facebook