OJCZYZNA MOJA MATKA

Miłość do Boga, miłość do bliźniego swego, miłość do Ojczyzny jest nieodłączną towarzyszką życia, przynajmniej dla niektórych. Krzewiąc ją i robiąc wszystko, żeby miłość, o której mowa nie ustała w Wigilię Narodowego Święta Niepodległości odbył się w naszej parafii pod Patronatem Honorowym Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej Andrzeja Dudy, koncert „Muzyczny Portret Polski”, na który mieszkańców Żar i okolic zaprosili Burmistrz Miasta Żary Danuta Madej wraz z Radnymi Rady Miejskiej i księdzem proboszcz Pawłem Koniecznym proboszczem parafii pw. Wniebowzięcia NMP. Usłyszeliśmy arie operowe, utwory patriotyczne i pieśni polskich kompozytorów, w wykonaniu Joanny Nawrot – sopran, Kamila Pękali – baryton, przy akompaniamencie Pawła Zawady – fortepian i Jakuba Grzelachowskiego – wiolonczela.

            Na zakończenie koncertu, gospodarz parafii ks. proboszcz Paweł Konieczny podziękował panu Prezydentowi RP za objęcie Honorowym Patronatem koncertu, wyraził wdzięczność za zaufanie Głowy Państwa względem nas, parafii i pozytywne przychylenie się, nie pierwszy raz, do prośby objęcia patronatu. Podziękowania popłynęły również na ręce pani Burmistrz dla miasta Żary, które zrealizowało pomysł koncertu. Wdzięczność Proboszcza usłyszeli artyści, a także pracownicy Żarskiego Domu Kultury na czele z panem dyrektorem Łukaszem Matyjaskiem, właściciele i obsługa Hotelu Janków, którzy podjęli się gościć artystów i Ci, którzy w jakikolwiek sposób zaangażowali się, żeby koncert został zrealizowany. Podziękowanie zwieńczyły myśli skierowane w stronę tych, którzy przybyli na koncert. Zwracając się słowami: „Drodzy Żaranie i mieszkańcy okolic, dziękuję, że w sposób muzyczny, kulturalny, poprzez wspólny piękny patriotyczny śpiew pod przewodnictwem naszych artystów, kultywujemy miłość do naszej Ojczyzny. Ojczyzny, którą święty Jan Paweł II nazywał drugą Matką – za to wam Żaranie i drodzy Goście serdecznie i z całego serca dziękuję”.

Ojczyzna to dom, a o dom się dba, pielęgnuje się w nim relacje, tradycje, więzy … Życzymy sobie, aby każdy Polak mając poczucie patriotyzmu kochał swoją Ojczyznę – Matkę, aby budował w niej pokój, bezpieczeństwo, czuł się spokojnie i rozwijał skrzydła. Z nadzieją na niejedno jeszcze patriotyczne spotkanie w naszej parafii.

Facebook