PIELGRZYMKA PARAFIALNA

Zapraszamy do uczestnictwa w parafialnej pielgrzymko – wycieczce do Francji. Wszelkie informacje można uzyskać u księdza wikariusza Marcina.

PROPOZYCJA PROGRAMU PIELGRZYMKI DO FRANCJI (9 DNI)

Odwiedzamy między innymi :

Paray le Monial, Nevers, Chenonceau, Ambois, Tours, Rocamadour, Lourdes, carcassonne, Avignon, La Salette, oraz Ars

ORGANIZATOR : 

„AnDa”  Radosław Bajon , 63-910 Miejska Górka, ul. Rynek 25, e-mail: anda@hot.pl, www.pielgrzymkianda.pl

ŚWIADCZENIA:

– autokar z klimatyzacją,

– obsługę pilota ze znajomością trasy

   i obiektów zwiedzanych,

– noclegi w hotelach klasy

  turystycznej pokoje 2 lub 3

   osobowe (do pokoju

   jednoosobowego dopłata 310,-€),

– ubezpieczenie NNW (następstw

   nieszczęśliwych wypadków) i KL

   (koszty leczenia),

– wyżywienie: śniadanie od 2 do 9

   dnia, posiłki wieczorne od 2 do 8

   dnia.

Uwaga!

– wymagany dokument na wyjazd to dowód osobisty lub paszport. Dokument tożsamości musi być ważny,

– msze będą zorganizowane zgodnie z życzeniem Księdza – opiekuna pielgrzymki,

– uczestnicy pielgrzymki mogą dodatkowo ubezpieczyć się od kosztów rezygnacji  z wyjazdu – chęć dodatkowego ubezpieczenia należy zgłosić i opłacić przed podpisaniem umowy,

– program ma charakter ramowy – kolejność zwiedzania może ulec zmianie,

– ilość uczestników jest ograniczona, godzi,

– wstępy opłaca uczestnik jeżeli  z  nich korzysta

Termin wyjazdu:  

30.07.2024 – 07.08.2024

Cena: Logo + dla ciekawych świata_edytowany-11890 PLN

PROGRAM:

Dzień 1
5.00 – zbiórka uczestników pielgrzymki i następnie wyjazd na nocleg w okolice Besancon (dojazd na nocleg około godziny 24.00).
Dzień 2
Dzień rozpoczniemy od przejazdu do Paray-le-Monial,  małej miejscowości położonej w Burgundii, rozsławionej przez dwóch świętych: św. Małgorzatę Marię Alacoque oraz św. Klaudiusza de la Colombière. Nawiedzimy to Sanktuarium oraz przepiękną bazylikę romańską, której fundatorem w 973 r. był opat Cluny Odilon. Następnie udamy się do Nevers aby odwiedzić klasztor Saint-Gildard, gdzie znajduje się ciało Św. Bernadetty Soubirous. Świętej tej objawiała się Matka Boża w Lourdes w 1858r. W 1866 roku Bernadetta wstąpiła do nowicjatu sióstr w Nevers i pozostała tam aż do swojej śmierci. Zmarła 16 kwietnia 1879 r. Od tego czasu mamy do czynienia ze spektakularnym, ciągle trwającym cudem, a mianowicie ciało Św. Bernadetty, wbrew wszelkim prawom natury, w ogóle nie ulega procesowi rozkładu zarówno zewnętrznego jak i wewnętrznego, do dnia dzisiejszego zachowując zadziwiającą świeżość i piękno… Nocleg w okolicach Nevers.
Dzień 3
W dniu tym przeniesiemy się do krainy Zamków Doliny Loary. Odwiedzimy pobudowany częściowo na moście Zamek Chenonceau oraz Zamek w Amboise, który pełnił funkcję rezydencji królewskiej w czasie wojny stuletniej. Odwiedzimy również Tours – miasto Św. Marcina. Nocleg w okolicy Limoges.
Dzień 4
Po śniadaniu udamy się do Rocamadour. Z miastem tym  związanych jest wiele przekazów. Jeden z nich mówi, że 70 r n.e. to ustronne i dzikie miejsce upodobał sobie Zacheusz, mąż Św.Weroniki. Po Ukrzyżowaniu Chrystusa Zachariasz udał się do Akwitanii, gdzie spotkał biskupa Św. Martiala. Święty Ten był uczniem Jezusa, widział także śmierć Św. Piotra i Św. Pawła. Zacheusz po śmierci żony wycofał się w dzikie, górzyste miejsce i przybrał imię Amadour. Zamieszkał w jaskini i obok zbudował kaplicę dla N.M.P.  W niej umieścił figurkę Czarnej Madonny. Jak mówi kolejny przekaz, figurka została wyrzeźbiona przez samego Św. Łukasza Ewangelistę. Po śmierci Amadour’a to miejsce zostało nazwane Rocamadour i stało się miejscem pielgrzymkowym. W mieście tym odbędziemy spacer do przytulonej do skały Bazyliki Zbawiciela, w której znajduje się figura Czarnej Madonny. Na nocleg udamy się do Lourdes.  
Dzień 5
Pobyt w Lourdes – centrum pielgrzymek położone na skraju Pirenejów. W tym miejscu Bernadette Soubirous 18 razy widziała Matkę Boską. Tu została zbudowana w 1858 roku świątynia. Od tego czasu wiele osób nawiedzających sanktuarium odzyskało w cudowny sposób zdrowie. Obecnie każdego roku ponad 5 milionów osób odwiedza Sanktuarium, modli się w cudownej Grocie, odwiedza podziemną Bazylikę i świątynię wybudowaną nad Grotą, zażywa kąpieli i uczestniczy w Drodze Krzyżowej. Nasz pobyt w Lourdes pozwala na spełnienie tego pielgrzymiego programu. Możliwość udziału we Mszach Św., w wieczornej procesji z lampionami – Procesji Maryjnej, w Drodze Krzyżowej , a także kąpieli w wodzie ze źródła Lourdes.
Dzień 6
Tego dnia udamy się do „Miasta Papieży” – Avignonu. Avignon, miasto w którym rezydowali w XIV wieku Papieże, zobaczymy podczas krótkiego spaceru od urwanego mostu na Rodanie do Pałacu Papieskiego. Zanim dotrzemy do Avignonu przewidziany jest pobyt w Carcassonne. W mieście tym (częściowo zrekonstruowanym w XIX w. przez E. Viollet-le-Duca) będziemy mieli okazję zobaczyć najlepiej zachowane w Europie mury obronne – zewnętrzne i wewnętrzne, z basztami, bramami i barbakanem. Wewnątrz pierścienia murów zobaczymy Zamek (z zewnątrz) oraz  romańsko-gotycki kościół St.-Nazaire (XI-XIV w.). Nocleg w okolicach Avignonu.
Dzień 7
Po śniadaniu planowany jest wyjazd do La Salette – miejscowości leżącej w przepięknej dolinie alpejskiej. Nawiedzimy Sanktuarium Matki Bożej, które to Sanktuarium związane jest z Jej objawieniem w 1846 roku. Z inicjatywy biskupa Philiberta de Bruillard ordynariusza z Grenoble 01.05.1852 roku został powołany zakon Saletynów, który opiekuje się powstałym Sanktuarium. Nocleg w La Salette lub okolicach.
Dzień 8
W godzinach południowych udamy się do Ars – miejscowości rozsławionej przez Kapłana, który od  1818 roku przez 41 lat był tam proboszczem. W 1925 Pius XI ogłosił tego kapłana – Św. Jana Vianneya patronem wszystkich proboszczów Kościoła rzymskiego. Po pobycie w Ars przejedziemy na nocleg w okolice Macon. Dzień 9 Dzień w całości poświęcony na powrót. Przyjazd na miejsce zbiórki z dnia pierwszego planowany jest na godziny późnowieczorne. Zakończenie pielgrzymki.
Facebook