UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
 2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W tygodniu różaniec jest odmawiany o g. 17:00.
 3. Dzisiaj w połączeniu z uroczystością Zesłania Ducha Świętego, po każdej Mszy Św. przez wstawiennictwo bł. rodziny Ulmów udzielamy szczególnego błogosławieństwa małżonków, rodzinom i dzieciom.
 4. W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 5. W piątek, 24 maja, w kościele Najśw. Serca P. Jezusa o g. 17:00 zostanie udzielony sakrament bierzmowania młodzieży z naszego dekanatu. Dlatego tego dnia kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 6. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o g. 19:00 w kościele.
 7. W przyszłą niedzielę – uroczystość Trójcy Przenajświętszej. Tego dnia przypada Dzień Matki.
 8. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, Msza Św. o g. 13:15 zostanie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
 9. Już za dwa tygodnie, w pierwszą niedzielę czerwca odbędzie się nasz doroczny festyn parafialny, w ramach którego odbędzie się loteria fantowa i kiermasz ciast. Jak co roku zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii. Za już ofiarowane serdecznie dziękujemy. 
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Za tydzień ukaże się nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”. 
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Czecha, Tenisowej i Teligi za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pytlasińskiego i Stamma.
 12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przedstawiciele Wspólnoty Domowego Kościoła i parafii przy wyjściu z kościoła zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe przy naszej świątyni.
 13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 14. Nasza parafia organizuje pielgrzymko-wycieczkę do południowej Francji (w programie m. in. Lourdes, La Salette, Ars i Carcassonne) w terminie od 30 lipca do 7 sierpnia. Szczegółowy program wywieszony jest w gablotach. Wszelkie informacje i zapisy – u ks. wikariusza Marcina.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook