ŚWIĘTO PRZEMIENIENIA PAŃSKIEGO

    

  1. W wakacje w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, a wieczorna Msza Św. jesto g. 19:00.Pamiętajmy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach kultu, szczególnie podczas nabożeństw.
  2. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. W sobotę, 12 sierpnia, przypada IX rocz. śmierci ks. prob. Tadeusza Dobruckiego. Zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji o g. 18:00, a po niej udamy się na modlitwę przy grobie.
  4. We wtorek, 15 sierpnia, przypadać będzie nasz odpust parafialny. Przeżywać go będziemy przez kolejne trzy dni, i tak:

   * w przyszłą niedzielę, 13 sierpnia, zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie, które rozpocznie uroczystości odpustowe. Rozpoczęcie – Mszą Św. o g. 19:00, różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, procesja, uroczysta Msza Św. o g. 21:00 i Apel Jasnogórski. Szczegółowy plan czuwania  wywieszony jest w gablocie.

   * w poniedziałek, 14 sierpnia, zapraszamy na g. 20:00 na nabożeństwo eucharystyczne połączone z Akatystem ku czci Bogarodzicy. Prosimy o zabranie świec.

* we wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msza Św. odpustowa o g. 12:00, którą odprawi ks. Krzysztof Burzyński – proboszcz parafii w Torzymiu. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy Św. Porządek Mszy Św. – jak w niedzielę w okresie wakacyjnym.

5. Z okazji uroczystości odpustowych, odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na naszą świątynię. Już dziś bardzo prosimy o upieczenie ciast, które będzie można zostawiać na plebani w przyszłą niedzielę i poniedziałek, a sprzedaż będzie we wtorek, 15 sierpnia.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, którajest dostępna przy wyjściu z kościoła.

7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Małopolskiej Mazurskiej: Państwu Janda, Olesiak i Skuła za posprzątanie kościoła. Msza św. w ich intencji zostanie odprawiona
21 października o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Śląskiej, Opolskiej, Mazowieckiej i Leszczyńskiej.

8. Bóg zapłać za wszelkieofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne. Za tydzień zbiórka na K.U.L. i uczelnie katolickie.

9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak- wikariusz

Facebook