UROCZYSTOŚĆ NARODZENIA PAŃSKIEGO

 1. Dziś uroczystość Narodzenia Pańskiego. Nie ma Mszy Św. o g. 7:00, pozostałe jak w każdą niedzielę.
 2. Jutro – II dzień świąt Bożego Narodzenia – św. Szczepana, pierwszego męczennika. Przy wyjściu z kościoła będą zbierane ofiary do puszek na K.U.L. i uczelnie katolickie.
 3. W tym roku wyjątkowo w piątek przypada święto Świętej Rodziny: Jezusa, Maryi i Józefa – Patronalne Święto Rodzin Katolickich. Na Mszy Św. wieczornej – odnowienie przyrzeczeń małżeńskich oraz błogosławieństwo małżonków. W tym dniu ks. biskup udziela dyspensy od wstrzemięźliwość od pokarmów mięsnych.
 4. W tym tygodniu kancelaria parafialna będzie czynna tylko w piątek.
 5. W sobotę, 31 grudnia, ostatni dzień roku 2022. Zapraszamy na Mszę Św. i nabożeństwo na zakończenie Starego Roku, które zostaną odprawione o g. 17:00.
 6. W przyszłą niedzielę – pierwszy dzień Nowego Roku Pańskiego 2023 – uroczystość Świętej Bożej Rodzicielki Maryi – Światowy Dzień Modlitw o Pokój. Jest to święto nakazane, stąd mamy obowiązek uczestniczenia we Mszy Św. W tym dniu nie będzie Mszy Św. o g. 7:00 – pozostałe jak w każdą niedzielę.
 7. Za tydzień – zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
 8. W poniedziałek, 2 stycznia, rozpoczniemy Duszpasterskie Odwiedziny Rodzin czyli Kolędę. Szczegóły podamy w przyszła niedzielę.
 9. Już dziś informujemy, że 6 stycznia odbędzie się VIII Żarski Orszak Trzech Króli. Szczegóły także podamy za tydzień.
 10. Zapraszamy do czytania świątecznych numerów prasy katolickiej – „Niedziela” jest w cenie 10 zł, a „Gość Niedzielny” w cenie 15 zł – do nabycia przy wyjściu z kościoła. Zachęcamy do lektury nowego świątecznego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”. Do nabycia są także eleganckie, idealne na prezent breloki do kluczy z logo naszej parafii.
 11. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z Alei Wojska Polskiego numery nieparzyste do torów (o posprzątanie prosimy w piątek).  
 12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.
 13. Zapraszamy do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook