UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Na podstawie najnowszych przepisów sanitarnych od 4 maja w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 65 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, o zachowaniu dystansu społecznego i zalecanym przyjmowaniu komunii św. na rękę.
 2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec odmawiany jest o g. 17:00.
 3. Od piątku trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę. Natomiast w sobotę, w wigilię tej uroczystości, zapraszamy na nabożeństwo połączone z Akatystem ku czci Ducha Świętego, które rozpocznie się o g. 21:00. Prosimy o zabranie świec.
 4. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych o g. 19:00 w kościele.
 5. W ostatnią niedzielę maja w ramach parafialnego festynu odbędzie się loteria fantowa i kiermasz ciast, z których dochód przeznaczony jest od wielu lat na dofinansowanie parafialnej kolonii. Zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii.
 6. Dzisiaj w par. św. Józefa o g. 19:00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński i potrwa do 23 maja. Nauki codziennie o g. 19:00. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 7. Zachęcamy wszystkich mężczyzn do udziału w spotkaniu wspólnoty „Mężczyzn św. Józefa”, które odbędzie się we wtorek, 18 maja, w kościele św. Józefa o g. 18:00.
 8. Nabożeństwo ku czci św. Rity w kościele św. Józefa w sobotę o g 16:00.
 9. W niedzielę, 30 maja, odbędzie się II Żarski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą Św. o g. 13:00 w kościele Miłosierdzia Bożego, później przemarsz do parku miejskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Zapraszamy do udziału.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 1 do 40 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. za nich zostanie odprawiona 11 sierpnia o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 41 do końca.
 12. Bóg zapłać za dotychczasowe wpłaty na konto parafialne i składane ofiary na nasz kościół i na Seminarium Duchowne. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele parafii zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe świątyni. Za tydzień zbiórka do puszek na odbudowę spalonego domu parafialnego w sanktuarium w Jakubowie.
 13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 14. Żarski Hufiec ZHP organizuje spotkanie po latach dla wszystkich byłych harcerzy, sympatyków i przyjaciół harcerstwa. Szczegóły w gablocie!

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook