UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

 1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W tygodniu różaniec jest odmawiany o g. 17:00.
 2. W piątek o g. 19:00 w kościele odbędzie się próba przed uroczystością udzielenia sakramentu bierzmowania. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa!
 3. Od piątku trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę, a jak zawsze w ostatnią niedzielę miesiąca, Msza Św. o g. 13:15 zostanie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
 4. W wigilię Zesłania Ducha Świętego, w sobotę, zapraszamy na nabożeństwo połączone z Akatystem ku czci Ducha Świętego, które rozpocznie się o g. 19:00. Prosimy o zabranie świec.
 5. W sobotę nie będzie nauki przed chrztem dla rodziców i chrzestnych.
 6. Za tydzień, 28 maja, odbędzie się nasz DOROCZNY PARAFIALNY FESTYN, w ramach którego odbędzie się loteria fantowa (każdy los wygrywa) i kiermasz ciast, z których dochód będzie przeznaczony na spłacanie wykonanych robót konserwacyjno-remontowych naszej świątyni. Zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można jeszcze do wtorku zostawiać na plebanii. Za już ofiarowane serdecznie dziękujemy. Gorąco prosimy o upieczenie ciast, które można zostawiać na plebanii w sobotę i w niedzielę. Sprzedaż ciast rozpocznie się po Mszy Św. porannej, a sprzedaż losów od g. 10:00. Losowanie nagród głównych (wśród nich są: rower, sprzęt AGD, vouchery do zaprzyjaźnionych sklepów i restauracji, złota biżuteria) odbędzie się o g. 18:00. Od g. 14:30 rozpocznie się festyn z atrakcjami dla dzieci (zabawy, dmuchańce i inne atrakcje), będzie grill. Na festynowej scenie wystąpi zespół „220” z USA w ramach koncertowej trasy VON PROMNITZ TOUR 2023.
 7. Ze względu na festyn w przyszłą niedzielę Msza Św. wieczorna zostanie odprawiona o g. 20:00.
 8. W kościele św. Józefa, w poniedziałek o g. 17:00, zostanie odprawione nabożeństwo ku czci św. Rity. Po nabożeństwie – Msza Św.
 9. W kościele Najśw. Serca Pana Jezusa, w przyszłą niedzielę o g. 19:00, odbędzie się koncert wokalno-organowy. Wstęp wolny.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Za tydzień będzie do nabycia nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Leśnej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Sarniej, Dziewina i Kruczej.
 12. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła są zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie prac remontowych przy naszym kościele.
 13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook