UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

  1. Uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
  2. Dzisiejsza Msza Św. o g. 13:15 zostanie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
  3. Dziś w naszej parafii DOROCZNY PARAFIALNY FESTYN, w ramach którego odbędzie się loteria fantowa (każdy los wygrywa) i kiermasz ciast, z których dochód będzie przeznaczony na spłacanie wykonanych robót konserwacyjno-remontowych naszej świątyni. Sprzedaż ciast rozpocznie się po Mszy Św. porannej, a sprzedaż losów od g. 10:00 do 17:30 (lub do wyczerpania ciast i losów). Losowanie nagród głównych (wśród nich są: rower, sprzęt AGD, vouchery do zaprzyjaźnionych sklepów i restauracji, złota biżuteria) odbędzie się o g. 18:00. Od g. 14:30 rozpocznie się festyn z atrakcjami dla dzieci (zabawy, dmuchańce i inne atrakcje), będzie grill, pajda chleba ze swojskim smalcem i ogórkiem, napoje. Na festynowej scenie wystąpi zespół „220” z USA w koncertowej trasie VON PROMNITZ TOUR 2023. Ze względu na festyn dzisiejsza wieczorna Msza Św. zostanie odprawiona o g. 20:00.

4. W poniedziałek – święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek – święto Jezusa Chrystusa, Najwyższego i wiecznego Kapłana.

5. W poniedziałek i środę o g. 16:00 w kościele odbędą się próby dla dzieci I-komunijnych. Obecność wszystkich dzieci obowiązkowa!

6. We wtorek spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych o g. 19:00. Obecność obowiązkowa.

7. W środę i czwartek o g. 19:00 w kościele odbędą się próby dla kandydatów do bierzmowania. Obecność wszystkich kandydatów obowiązkowa!

8. W środę zakończenie nabożeństw majowych, od czwartku rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. W tygodniu różaniec jest odmawiany o g. 17:00.

9. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* w czwartek na Mszy Św. wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża:

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją;

* w sobotę o g. 17:00 – różaniec, nabożeństwo czerwcowe i Msza Św. wynagradzająca                                 Niepokalanemu Sercu Maryi;

* zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 8:00.

10. W przyszłą niedzielę, w uroczystość Trójcy Przenajświętszej, na Mszy Św. o g. 10:00 dzieci przystąpią do I Komunii św. Z uwagi na uroczystość komunijną Msza Św. z g. 9:00 zostanie odprawiona o g. 8:00 i nie będzie Mszy Św. o g. 10:30. Prosimy, aby osoby niezwiązane z uroczystością wybrały uczestnictwo we Mszy Św. o innych godzinach. Spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców i gości w sobotę o g. 12:00.

11. Najbliższy kurs przedmałżeński w Żarach odbędzie się w par. św. Józefa Oblubieńca. Rozpocznie się w niedzielę, 11 czerwca, o g. 18:00 i potrwa do 16 czerwca. Konferencje codziennie o g. 19:00.

12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz najnowszego numeru gazetki parafialnej „Wspólnota”, które są dostępne przy wyjściu z kościoła.

13. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy rodzicom dzieci I-komunijnych, których zapraszamy w piątek o g.19:00.

14. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

15. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

    ks. Paweł Konieczny – proboszcz

    ks. Marcin Marciniak – wikariusz

    Facebook