UROCZYSTOŚĆ WSZYSTKICH ŚWIĘTYCH

  1. Na podstawie rozporządzeń i obostrzeń w związku ze stanem epidemii, w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 120 osób. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
  2. Dziś, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W tym roku z racji pandemii nie będzie Mszy Św. i procesji na cmentarzu. Zachęcamy do duchowego przeżywania tego szczególnego w tradycji chrześcijańskiej czasu pamięci o zmarłych i do pozyskiwania odpustów za zmarłych. Penitencjaria Apostolska ze względu na pandemię wydała dekret, na mocy którego odpusty dla wiernych zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad. Warunki pozyskiwania odpustów i pełny tekst dekretu wywieszone są w gablocie.
  3. Dzisiaj po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  4. W poniedziałek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny. Porządek Mszy Św. w naszej parafii: g. 7:00, 17:00 i 18:00.
  5. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada. Czytelnie wypełnione kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub wrzucając na tacę. W Oktawie Wszystkich Świętych będziemy o g. 17:30 (w niedzielę o g. 8:30) polecać zmarłych Bożemu Miłosierdziu podczas nabożeństw przed Najśw. Sakramentem, natomiast przez cały listopad ponownie będziemy się modlić za tych zmarłych podczas każdej Mszy Św.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* spowiedź św. w tygodniu rano i wieczorem przed każdą Mszą Św.;

* w czwartek spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z konferencją;

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi;

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz do lektury naszej parafialnej gazetki „Wspólnota”. Już niedługo będzie do nabycia nasz parafialny kalendarz na 2021 rok.

8. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Partyzantów i Obrońców. Msza Św. w intencji mieszkańców z ul. Pokoju – numery nieparzyste za troskę o kościół zostanie odprawiona 10 grudnia (w czwartek) o g. 18:00.

9. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień zbiórka do puszek na Pomoc Kościołowi w Potrzebie.

10. Zapraszamy do sklepiku (do nabycia m.in. różańce z Ziemi św., znicze), do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook