XXX NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Na podstawie rozporządzeń w związku ze stanem epidemii i włączeniem powiatu żarskiego do strefy czerwonej, w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 120 osób. Jednocześnie przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, także w kościele i o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
 2. Dzisiejsza Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.
 3. W sobotę kończy się październik. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe: dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) w poniedziałki, środy i piątki o g. 17:00; dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do soboty o g. 17:30.
 4. W środę, 28 października, dzień imienin ks. Bpa Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o nim w naszych modlitwach.
 5. W przyszłą niedzielę, 1 listopada, przypada uroczystość Wszystkich Świętych. Porządek Mszy Św. jak w każdą niedzielę. W tym roku z racji pandemii nie będzie Mszy Św. i procesji na cmentarzu.
 6. Zmiana tajemnic Żywego Różańca odbędzie się za tydzień po Mszy Św. o g. 9:00.
 7. Za tydzień w poniedziałek, 2 listopada, przypada wspomnienie Wszystkich Wiernych Zmarłych – Dzień Zaduszny.
 8. Dzieci z klas III, które rozpoczęły przygotowanie do I Komunii św., obojętnie po której Mszy Św. niedzielnej, swoje dzienniczki składają w odpowiednie pojemniki znajdujące się przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odbiór na katechezie w szkole.
 9. Przy wyjściu z kościoła i w zakrystii można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada. Czytelnie wypełnione kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub wrzucając na tacę.
 10. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz do lektury najnowszego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”. Już niedługo będzie do nabycia nasz parafialny kalendarz na 2021 rok.
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pokoju – numery nieparzyste za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Fredry i Kalinowskiego.
 12. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 13. Zapraszamy do sklepiku (do nabycia m.in. różańce z Ziemi św., znicze), do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook