UROCZYSTOŚĆ ZESŁANIA DUCHA ŚWIĘTEGO

 1. Dzisiejsza uroczystość Zesłania Ducha Świętego kończy okres wielkanocny.
 2. W poniedziałek święto NMP Matki Kościoła, a w czwartek święto Jezusa Chrystusa Najwyższego i Wiecznego Kapłana.
 3. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec odmawiany jest o g. 17:00.
 4. W piątek, 28 maja, w kościele Najśw. Serca P. Jezusa odbędą się wojewódzkie uroczystości z okazji 40 rocz. śmierci Sługi Bożego Prymasa Tysiąclecia kard. Stefana Wyszyńskiego. Rozpoczęcie uroczystą Mszą Św. o g. 10:00, której przewodniczyć będzie ks. Biskup Diecezjalny Tadeusz Lityński. Zapraszamy.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Trójcy Przenajświętszej.
 6. Za tydzień, 30 maja, w ramach parafialnego festynu odbędzie się loteria fantowa (każdy los wygrywa) i kiermasz ciast. Zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii do środy. Prosimy także o upieczenie ciast, które można zostawiać na plebanii w sobotę i w niedzielę. Sprzedaż losów i ciast od g. 7:30 do 15:00 (lub do wyczerpania ciast i losów). Wyniki losowania nagród głównych (wśród nich są: rower, smartfon, vouchery do zaprzyjaźnionych firm i restauracji) zostaną ogłoszone na parafialnym Facebooku, stronie internetowej i wywieszone w gablocie. Przypominamy, że całkowity dochód przeznaczony jest na wsparcie wakacyjnego wypoczynku dzieci.
 7. W niedzielę, 30 maja, odbędzie się II Żarski Marsz dla Życia i Rodziny. Rozpocznie się Mszą Św. o g. 13:00 w kościele Miłosierdzia Bożego, później przemarsz do parku miejskiego, gdzie odbędzie się piknik rodzinny. Zapraszamy do udziału. Szczegóły na ulotkach dostępnych przy wyjściu z kościoła i na plakatach.
 8. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Za tydzień będzie do nabycia nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 9. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 41 do końca za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. za nich zostanie odprawiona 13 sierpnia o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Wileńskiej, Kurpiowskiej i Warmińskiej.
 10. Bóg zapłać za ofiary na nasz kościół i na Seminarium Duchowne wpłacane na konto parafialne i składane na tacę. Dziś zapowiadana zbiórka do puszek na odbudowę spalonego domu parafialnego w sanktuarium w Jakubowie.
 11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 12. Na podstawie najnowszych przepisów sanitarnych od 4 maja w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 65 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek w kościele, o zachowaniu dystansu społecznego i zalecanym przyjmowaniu komunii św. na rękę.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook