V NIEDZIELA WIELKANOCNA

  1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec jest odmawiany o g. 17:00.
  2. W ostatnią niedzielę maja w ramach parafialnego festynu odbędzie się loteria fantowa i kiermasz ciast, z których dochód przeznaczony będzie na spłacanie wykonanych robót konserwacyjno-remontowych naszej świątyni. Zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii do 22 maja. Za już złożone serdecznie dziękujemy.
  3. W przyszłą niedzielę w par. św. Józefa o g. 17:00 rozpocznie się nabożeństwo ku czci św. Rity.
  4. Najbliższy kurs przedmałżeński w Żarach odbędzie się w par. św. Józefa Oblubieńca. Rozpocznie się w niedzielę, 29 maja, o g. 19:00 i potrwa do 3 czerwca. Konferencje codziennie o g. 19:00.
  5. Nadal zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o jednorodne produkty spożywcze o długiej ważności, a także o przybory szkolne dla dzieci. Serdecznie dziękujemy za już złożone, a które zostały już przekazane.
  6. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”.
  7. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Kruczej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Zakopiańskiej.
  8. Bóg zapłać – za wszelkie składane ofiary. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła są zbierane dobrowolne ofiary na spłacanie remontu przy naszym kościele.
  9. Zapraszamy do naszego sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook