VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec jest odmawiany o g. 17:00.
 2. W piątek rozpoczyna się nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego.
 3. W tym tygodniu przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
 4. W sobotę – nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 5. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 6. Za tydzień, 29 maja, odbędzie się nasz DOROCZNY PARAFIALNY FESTYN, w ramach którego odbędzie się loteria fantowa (każdy los wygrywa) i kiermasz ciast, z których dochód przeznaczony będzie na spłacanie wykonanych robót konserwacyjno-remontowych naszej świątyni. Zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można jeszcze do wtorku zostawiać na plebanii. Za już złożone serdecznie dziękujemy. Gorąco prosimy o upieczenie ciast, które można zostawiać na plebanii w sobotę i w niedzielę. Sprzedaż losów i ciast od g. 10:00 do 16:00 (lub do wyczerpania ciast i losów). Losowanie nagród głównych (wśród nich są: rower, sprzęt AGD, vouchery do zaprzyjaźnionych firm i restauracji) odbędzie się o g. 16:30. Od g. 14:00 rozpocznie się festyn z atrakcjami dla dzieci (m.in. będzie klaun, dmuchańce), będzie grill.
 7. 11 czerwca w katedrze wrocławskiej odbędzie się uroczystość beatyfikacyjna 10 męczennic sióstr elżbietanek, wśród których jest nasza siostra M. Edelburgis. Na tę uroczystość jest organizowany wyjazd. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii. Koszt wyjazdu – 60 zł. Szczegóły wyjazdu podamy później.
 8. W przygotowaniu do III Żarskiego Marszu dla Życia i Rodziny zapraszamy na Mszę Św. do kościoła św. Józefa w piątek, 27 maja o g. 18:00. Po Mszy Św. Akatyst ku czci Matki Bożej w intencji Rodzin.
 9. Najbliższy kurs przedmałżeński w Żarach odbędzie się w par. św. Józefa Oblubieńca. Rozpocznie się w przyszłą niedzielę o g. 19:00 i potrwa do 3 czerwca. Konferencje codziennie o g. 19:00.
 10. Nadal zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o produkty spożywcze o długiej ważności, a także o przybory dla dzieci. Serdecznie dziękujemy za już złożone, a które zostały już przekazane.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia jest „Niedziela” i „Gość Niedzielny”. Za tydzień będzie do nabycia nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 12. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Zakopiańskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. za nich zostanie odprawiona 27 czerwca o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Kujawskiej.
 13. Bóg zapłać – za wszelkie składane ofiary.
 14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook