UROCZYSTOŚĆ WNIEBOWSTĄPIENIA PAŃSKIEGO

  1. Dzisiejsza Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny i o pokój na Ukrainie.
  2. Dziś w naszej parafii DOROCZNY PARAFIALNY FESTYN, w ramach którego odbędzie się loteria fantowa (każdy los wygrywa) i kiermasz ciast, z których dochód przeznaczony będzie na spłacanie wykonanych robót konserwacyjno-remontowych naszej świątyni. Sprzedaż losów i ciast od g. 10:00 do 16:00 (lub do wyczerpania ciast i losów). Losowanie nagród głównych (wśród nich są: rower, sprzęt AGD, vouchery do zaprzyjaźnionych firm i restauracji) odbędzie się o g. 16:30. Od g. 14:00 rozpocznie się festyn z atrakcjami dla dzieci (m.in. będzie klaun, zabawy, dmuchańce), będzie grill, pajda chleba ze swojskim smalcem i ogórkiem, kawa, herbata.
  3. W poniedziałek spotkanie z rodzicami dzieci I-komunijnych o g. 19:00. Obecność – obowiązkowa.
  4. We wtorek zakończenie nabożeństw majowych, od środy rozpoczynamy nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec w tygodniu jest odmawiany o g. 17:00.
  5. W czwartek przypadać będzie 25 rocznica wizyty św. Jana Pawła II w Gorzowie Wlkp. Zapraszamy na nabożeństwo i Mszę Św., by dziękować Bogu za naszego Papieża i modlić się za naszą diecezję.
  6. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* w czwartek na Mszy Św. wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża;

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją;

* w sobotę o g. 17:00 – różaniec, nabożeństwo czerwcowe i Msza Św. wynagradzająca

                                     Niepokalanemu Sercu Maryi;

* zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 8:00

7. W przyszłą niedzielę, 5 czerwca, na Mszy Św. o g. 10:00 dzieci przystąpią do I Komunii św. Z uwagi na uroczystość komunijną Msza Św. z g. 9:00 zostanie odprawiona o g. 8:00 i nie będzie Mszy Św. o g. 10:30. Prosimy, aby osoby niezwiązane z uroczystością wybrały uczestnictwo we Mszy Św. o innych godzinach. Spowiedź św. dla dzieci, ich rodziców i gości w sobotę o g. 12:00.

8. Od piątku trwa nowenna przed uroczystością Zesłania Ducha Świętego, którą obchodzić będziemy w przyszłą niedzielę.

9. 11 czerwca w katedrze wrocławskiej odbędzie się uroczystość beatyfikacyjna 10 męczennic sióstr elżbietanek, wśród których jest nasza siostra M. Edelburgis. Na tę uroczystość jest organizowany wyjazd. Chętnych prosimy o zgłaszanie się w zakrystii lub w kancelarii. Koszt wyjazdu – 60 zł. Wyjazd o g. 7:30 z placu przy kościele.

10. Dzisiaj w par. św. Józefa Oblubieńca rozpoczyna się o g. 19:00 kurs przedmałżeński i potrwa do 3 czerwca. Konferencje codziennie o g. 19:00. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.

11. Nadal zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Chodzi o produkty spożywcze, a także o przybory dla dzieci. Serdecznie dziękujemy za już złożone, a które zostały już przekazane.

12. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Do nabycia jest „Niedziela”, „Gość Niedzielny” i „Mały Gość Niedzielny”. Zapraszamy do lektury nowego numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”.

13. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kujawskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy rodzicom dzieci I-komunijnych, których zapraszamy w piątek o g. 19:00.

14. Bóg zapłać – za wszelkie składane ofiary.

15. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook