V NIEDZIELA WIELKIEGO POSTU

  1. Przypominamy, że w związku z wprowadzonym stanie epidemii w kościele może przebywać maksymalnie 5 osób oraz że zalecane jest przyjmowanie komunii św. na rękę. Jednocześnie zachęcamy do osobistej modlitwy w naszych domach oraz do korzystania z transmitowanych przez telewizję, radio i Internet Mszy Św. i nabożeństw. Pozostańmy w domach!
  2. Tegoroczne rekolekcje wielkopostne z naszego kościoła będą transmitowane przez Telewizję Regionalną Żary. Msza Św. z nauką rekolekcyjną od dziś do środy codziennie o g. 18:00. Natomiast diecezjalne rekolekcje wielkopostne z Seminarium Duchownego w Paradyżu będą transmitowane przez TVP 3 Gorzów Wlkp. od poniedziałku do środy codziennie o g. 19:00. Zachęcamy do skorzystania z tej formy rekolekcji.
  3. W tym tygodniu przypadają I czwartek, piątek i sobota miesiąca. Nie będzie odwiedzin chorych. 
  4. Za tydzień – Niedziela Męki Pańskiej – Niedziela Palmowa.
  5. Tradycją lat ubiegłych z okazji Wielkiego Czwartku grupy działające przy parafii fundują „dar ołtarza”. Chętne grupy i osoby indywidualne mogą przekazać swoje ofiary na ten cel u księży lub u siostry w zakrystii do 5 kwietnia, tj. do Niedzieli Palmowej. Za już złożone – Bóg zapłać.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
  7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Słowiańskiej i Podhalańskiej od 1 do 13 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 30 kwietnia o g. 18:00.  Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Podhalańskiej od 14 do końca. 
  8. Serdecznie dziękujemy tym, którzy czując odpowiedzialność za nasz kościół w tym trudnym czasie epidemii i dokonują wpłat na konto parafialne. Bóg zapłać.
  9. Zapraszamy do udziału w Ekstremalnej Drodze Krzyżowej. Szczegóły na plakatach.
  10. Zapraszamy do sklepiku, gdzie można nabywać świece Caritas na stół wielkanocny (15 zł), z których dochód przeznaczony jest na pomoc dzieciom w Rwandzie, a także ładne i tanie kartki świąteczne oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl, gdzie zamieszczamy aktualne komunikaty dotyczące życia kościoła w czasie epidemii.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook