V NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. We wtorek, 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes, przypadać będzie Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w kościele Podwyższenia Krzyża Św. zostanie odprawiona o g. 10:00, pod przewodnictwem ks. bpa Stefana Regmunta, Msza Św. z udzieleniem sakramentu chorych wiernym z dekanatu Żary. Podobne uroczystości odbędą się w naszym kościele na Mszy Św. wieczornej. Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu do kościoła zarówno przy Kaczym Rynku, bądź do naszego.
  2. Z okazji Dnia Chorego, w przyszłą niedzielę na Mszy Św. o g. 10:30 zostanie poświęcona ikona przedstawiająca bł. Marię Luizę Merkert – współzałożycielkę sióstr elżbietanek, apostołkę miłosierdzia i chorych. Ikona wraz z nowenną będzie peregrynować po domach naszej parafii. Każdy kto będzie chciał przeżywać w swoim domu nawiedzenie ikony i modlić się nowenną o uzdrowienie cielesne lub duchowe, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii u siostry.
  3. Zachęcamy do codziennego różańca, który jest odmawiany pół godziny przed Mszą Św., a w niedzielę o g. 8:30.
  4. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i piątek od g. 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od g. 10:00 do g. 11:00.
  5. Najbliższy kurs przedmałżeński w Żarach odbędzie się w par. Najśw. Serca P. Jezusa. Rozpocznie się za tydzień w niedzielę o g. 18:00 i potrwa przez tydzień. Spotkania codziennie o g. 19:00. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
  7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kusocińskiego oraz Żwirki i Wigury za złożoną ofiarę i za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Czecha, Tenisowej, Teligi i Marusarzówny. 
  8. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów naszej diecezji. Bóg zapłać za złożone ofiary. Za tydzień, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła i naszej parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
  9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl 

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook