VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Z okazji przeżywanego w ubiegłym tygodniu Dnia Chorego, dziś na Mszy Św. o g. 10:30 zostanie poświęcona ikona przedstawiająca bł. Marię Luizę Merkert – współzałożycielkę sióstr elżbietanek, apostołkę miłosierdzia i chorych. Ikona wraz z nowenną będzie peregrynować po domach naszej parafii. Każdy kto będzie chciał przeżywać w swoim domu nawiedzenie ikony i modlić się nowenną o uzdrowienie cielesne lub duchowe, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii u siostry.
 2. Spotkanie rodziców dzieci przygotowujących się do pierwszej spowiedzi i Komunii św. odbędzie się jutro, w poniedziałek o g. 18:00 w kościele.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z grupy starszej (kl. VIII) odbędzie się w tym tygodniu w czwartek, 20 lutego, na Mszy Św. o g. 18:00, a po niej kolejne spotkanie formacyjne.
 4. Od piątku, 21 lutego, w naszej parafii odbywać się będą rekolekcje zawierzenia się Matce Bożej wg św. Ludwika. Osoby, które pragną przeżyć lekcje w szkole Maryi proszone są o zapisywanie się w zakrystii do czwartku włącznie.
 5. W sobotę, 22 lutego, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 6. Zachęcamy do codziennego różańca, który jest odmawiany pół godziny przed Mszą Św., a w niedzielę o g. 8:30.
 7. Kancelaria parafialna będzie czynna w poniedziałek i piątek od g. 16:00 do 17:00 oraz w sobotę od g. 10:00 do g. 11:00.
 8. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny, a po niej adoracja Najświętszego Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Wspólnotę Kościoła Domowego. Zapraszamy do wspólnej modlitwy.
 9. W niedzielę, 1 marca, przypada Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Z tej okazji już dziś zapraszamy na uroczystą Mszę Św., a po niej na uroczystości w oprawie wojskowej przy pomniku. Szczegóły podamy za tydzień.
 10. Dzisiaj w par. Najśw. Serca P. Jezusa o g. 18:00 rozpoczyna się kurs przedmałżeński i potrwa przez tydzień. Spotkania codziennie o g. 19:00. Zainteresowanych prosimy o skorzystanie.
 11. Katolicka Szkoła Podstawowa im. Jana Pawła II ogłasza nabór uczniów do klas I na rok szkolny 2020/2021. Zapisy i wszelkie informacje w sekretariacie szkoły. Społeczność szkoły zaprasza rodziców z dziećmi 17 marca o g. 17:00 na „Dzień Otwartych Drzwi”.
 12. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 13. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Czecha, Tenisowej, Teligi i Marusarzówny za złożoną ofiarę. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pytlasińskiego i Stamma.
 14. Dziś, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła członkowie Wspólnoty Domowego Kościoła i naszej parafii zbierają dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 15. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook