VI NIEDZIELA WIELKANOCNA

 1. Na podstawie najnowszych przepisów sanitarnych od 4 maja w naszym kościele na Mszach Św. i nabożeństwach może przebywać 65 osób. Przypominamy o obowiązku noszenia maseczek, o zachowaniu dystansu społecznego i zalecanym przyjmowaniu komunii św. na rękę.
 2. Zachęcamy do wspólnej modlitwy na nabożeństwach majowych, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec odmawiany jest o g. 17:00.
 3. Spotkanie dla kandydatów do bierzmowania z klas VIII szkół podstawowych, którzy 31 maja o g. 16:30 przystąpią do tego sakramentu, odbędzie się w poniedziałek o g. 18:45 w kościele.
 4. W czwartek, 13 maja, zapraszamy na pierwsze w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono nabożeństwem majowym o g. 17:30, a zakończy Apelem Jasnogórskim o g. 21:00. Szczegółowy plan jest wywieszony w gablocie.
 5. W czasie Czuwania Fatimskiego nastąpi poświęcenie obrazu Sługi Bożej s. M. Edelburgis. Zachęcamy do składania za jej wstawiennictwem swoich intencji w skrzynce przy ołtarzu bocznym Matki Bożej Bolesnej. Te intencje siostry elżbietanki będą omadlać w kaplicy klasztornej.
 6. Od piątku rozpoczyna się nowenna do Ducha Świętego.
 7. W tym tygodniu przed Wniebowstąpieniem Pańskim przypadają tzw. Dni Krzyżowe, czyli dni modlitw o urodzaje i błogosławieństwo w pracy na roli.
 8. Za tydzień w niedzielę – uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego.
 9. W ostatnią niedzielę maja w ramach parafialnego festynu odbędzie się loteria fantowa i kiermasz ciast, z których dochód przeznaczony jest od wielu lat na dofinansowanie parafialnej kolonii. Zwracamy się z serdeczną prośbą o fanty, które można zostawiać na plebanii.
 10. Najbliższy kurs przedmałżeński w Żarach odbędzie się w par. św. Józefa Oblubieńca. Rozpocznie się w przyszłą niedzielę, 16 maja, o g. 19:00 i potrwa do 23 maja. Nauki codziennie o g. 19:00.
 11. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 12. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Podhalańskiej od 14 do końca za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 1 do 40.
 13. Bóg zapłać za składane ofiary i dokonywane wpłaty na konto parafialne na nasz kościół i na Seminarium Duchowne. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na cele remontowe świątyni.
 14. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook