VI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Decyzją Biskupa Diecezjalnego został przeniesiony jako administrator w parafii św. Jana Chrzciciela w Złotniku ks. Piotr Napieralski, stąd na dzisiejszej Mszy Św. o g. 13:15 pragniemy podziękować ks. Piotrowi za jego posługę w naszej parafii.
 2. Dziś siostry pasterki jako przedstawicielki Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie po każdej Mszy Św. sprzedają dewocjonalia i ozdoby bożonarodzeniowe wykonane ręcznie z drzewa oliwnego przez chrześcijan z Ziemi Świętej. Dochód jest przeznaczony na pomoc humanitarną dla chrześcijańskich rodzin tam mieszkających. Zapraszamy i zachęcamy.
 3. W środę, 16 lutego – spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych o g. 19:00 w kościele.
 4. Młodzież z klas VIII, która kontynuuje drugi rok przygotowania do bierzmowania zapraszamy w czwartek, 17 lutego, na Mszę Św. o g. 18:00, a po niej spotkanie formacyjne w kościele.
 5. W przyszłą niedzielę przypada 77 rocz. męczeńskiej śmierci Służebnicy Bożej s. M. Edelburgis – elżbietanki zastrzelonej przez żołnierza Armii Czerwonej na plebanii, a której beatyfikacja odbędzie się 11 czerwca tego roku w katedrze wrocławskiej.
 6. Najbliższy kurs przedmałżeński w Żarach odbędzie się w par. Najśw. Serca P. Jezusa. Rozpocznie się za tydzień w niedzielę Mszą Św. o g. 18:00 i potrwa do soboty.
 7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła. W „Gościu Niedzielnym” jako dodatek – płyta z kolejnymi księgami Pisma Św.
 8. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Reymonta i Nałkowskiej za złożoną ofiarę na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 5 kwietnia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Konopnickiej.
 9. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Za tydzień, czyli w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła będą zbierane dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni.
 10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 11. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w kościele maksymalnie może przebywać 30% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych). Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dystansie społecznym (1,5 m).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook