V NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Decyzją Biskupa Diecezjalnego od 13 lutego ks. Piotr Napieralski zostaje przeniesiony do posługi jako administrator w parafii św. Jana Chrzciciela w Złotniku. W przyszłą niedzielę na Mszy Św. o g. 13:15 pragniemy podziękować ks. Piotrowi za jego posługę w naszej parafii.
  2. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. We wtorek, 8 lutego, w salce na plebanii odbędzie się pobieranie miar szatek dla dzieci, które w czerwcu przystąpią do I Komunii św. Dla porządku zapraszamy dzieci ze szkoły katolickiej na g. 16:00, dzieci ze szkoły nr 8 z klasy III a na g. 16:30, z klasy III b na g. 16:50 i z klasy III c na g. 17:10. Prosimy o zabranie zaliczki w wysokości 50 zł.
  4. Już dziś informujemy, że spotkanie dla rodziców dzieci I-komunijnych odbędzie się za tydzień, w środę, 16 lutego, o g. 19:00 w kościele.
  5. W piątek, 11 lutego, we wspomnienie NMP z Lourdes, przypada Światowy Dzień Chorego.

Z tej okazji Msza Św. wieczorna będzie połączona z udzieleniem sakramentu chorych. Prosimy o pomoc chorym i starszym w dotarciu do kościoła.

Uroczystości dekanalne – Msza Św. w intencji chorych z udzieleniem sakramentu chorych odbędzie się w kościele Miłosierdzia Bożego o g. 10:00 pod przewodnictwem rejonowego kapelana służby zdrowia ks. Krzysztofa Burzyńskiego.

6. Z przyczyn technicznych, nie dziś, ale w przyszłą niedzielę, 13 lutego, siostry pasterki jako przedstawicielki Papieskiego Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie po każdej Mszy Św. sprzedawać będą dewocjonalia i ozdoby Bożonarodzeniowe wykonane ręcznie z drzewa oliwnego przez chrześcijan z Ziemi Świętej. Dochód jest przeznaczony na pomoc humanitarną dla chrześcijańskich rodzin tam mieszkających. Zapraszamy i zachęcamy.

7. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która w cenie 8 zł jest dostępna przy wyjściu z kościoła oraz są jeszcze egzemplarze naszej gazetki „Wspólnota”.

8. Dziękujemy jednej rodzinie z ul. Mickiewicza za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Reymonta i Nałkowskiej.

9. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dziś zbiórka do puszek na potrzeby hospicjów.

10 Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

11. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego w kościele maksymalnie może przebywać 30% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych). Przypominamy o obowiązku zakrywania ust i nosa oraz o dystansie społecznym (1,5 m).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook