WIECZÓR POEZJI

W czwartek, 27 czerwca, o g. 19:30 odbył się w naszym kościele wieczór poezji wg słów św. Jana Pawła II: „Przyszłość ludzkości idzie przez rodzinę”.

Wiersze lokalnych poetów: Ewy Dąbrowskiej – Gut, Janusza Dreczki, Anny Grin i Marii Sucheckiej czytał aktor z Warszawy – Maciej Jachowski.

Prowadząc po meandrach dobrego życia słowami księdza kardynała Stefana Wyszyńskiego wieczór poprowadzili: Anna Grin i Janusz Dreczka.

Wsłuchiwaliśmy się w słowa: o rodzinie, Ojczyźnie, kobiecości i męskości, a każda z czytanych porad księdza Kardynała była ważna i zachęcająca do realizacji, by na świecie był ład, istniała miłość, zapanował pokój, egzystowała zgoda i narodziło się wzajemne zaufanie. Wspólnie spojrzeliśmy na nasze miejsce i rolę w domu i wspólnocie: ducha, miłości i Ojczyzny.

Dziękujemy p. Maciejowi Jachowskiemu za przyjęcie zaproszenia, za wprowadzenie nas w atmosferę refleksji i zadumy. Dziękujemy p. dyrektorowi Romanowi Krzywotulskiemu, wraz z pracownikami Żarskiego Domu Kultury, za przychylność pomysłowi i pomoc w realizacji. Dziękujemy księdzu proboszczowi Pawłowi Koniecznemu, który pozwolił na ten pomysł, włączył się! Dzięki niemu mogliśmy go zrealizować. Dziękujemy wszystkim, którzy nie zawiedli i przybyli do naszej świątyni w czwartkowy wieczór. W imieniu pani Burmistrz Danuty Madej, głos zabrał przewodniczący Rady Miasta Żary pan Marian Popławski, serdecznie dziękujemy za dobre słowa skierowane w stronę wykonawców i organizatorów. Na zakończenie wydarzenia, artyści zadedykowali ostatni wiersz, napisany wspólnymi siłami, księdzu proboszczowi Pawłowi Koniecznemu, który za dwa dni od wydarzenia przeżywał imieniny. 

Maciej Jachowski z uśmiechem na twarzy interpretował:  

Po prostu bądź

Idzie Paweł wyprostowany

pomiędzy pochylonymi

wśród tych

co w życiu 

codziennością umęczeni.

Na przekór przeciwnościom

pod wiatr co w oczy wieje

pędzi za dobrem

w przekonaniu

że zło trzeba zwyciężać.

Jest

troskliwym ojcem

dobrym pasterzem

i przyjacielem 

Facebook