XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Od dzisiejszej niedzieli w lipcu i sierpniu nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. będzie o g. 19:00. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w kościele podczas nabożeństw w okresie letnim.
 2. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 3. W czwartek, 11 lipca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczpospolitej Polskiej. W Żarach główne uroczystości odbędą się na cmentarzu komunalnym przy Krzyżu Wołyńskim o g. 12:00. Wcześniej nastąpi złożenie wiązanek kwiatów: o g. 10:30 przy kościele św. Józefa i o g. 11:10 w parku przy ul. Podwale. Szczegóły w gablocie. W tym dniu prosimy o wywieszenie flag narodowych z kirem.
 4. W sobotę, 13 lipca, odbędzie się kolejne Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Św. o g. 18:00, a zakończy ok. 21:00 apelem jasnogórskim. Szczegółowy program czuwania wywieszony jest w gablotach.
 5. W przyszłą niedzielę w par. Matki Bożej Szkaplerznej w Kunicach zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa o g. 12:00 połączona z możliwością przyjęcia szkaplerza. W imieniu ks. proboszcza Ryszarda – zapraszamy.
 6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej: „Niedzieli”, „Gościa Niedzielnego” i „Małego Gościa Niedzielnego”.
 7. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Śródmiejskiej (daw. Buczka).
 8. Bóg zapłać za złożone ofiary.
 9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl
 10. Istnieje możliwość wyjazdu na ostatni etap Pieszej Pielgrzymki Duszpasterstwa Rolników i wejście na Jasną Górę. Wyjazd w czwartek, 11 lipca, o g. 22:00 (zbiórka przy kościele św. Józefa), a powrót w nocy z 12/13 lipca. Koszt 90 zł. Zapisy u nas w zakrystii lub bezpośrednio w parafii św. Józefa.
 11. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę na Jasną Górę w terminie 13 – 14 lipca. Szczegółowe informacje na afiszu w gablocie.
 12. Dzisiaj po Mszy Św. o g. 7:00 już po raz XVI wyruszyła z naszej parafii do Rokitna piesza powołaniowa pielgrzymka organizowana przez siostry Elżbietanki. Wspierajmy pielgrzymów naszą modlitwą.
 13. Zapraszamy na koncerty z cyklu „Lato z Telemannem”, które odbywają się niedzielę o g. 17:00 w parku przy Alei Jana Pawła II i na dziedzińcu Pałaców Promnitzów. Szczegóły na plakacie.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Gniewaszewski – wikariusz

ks. Mariusz Mazurkiewicz – wikariusz

Facebook