XI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Na podstawie najnowszych zasad bezpieczeństwa od dziś, 13 czerwca, w kościele maksymalnie może przebywać 50% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych), a decyzją Konferencji Episkopatu Polski od niedzieli, 20 czerwca, zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i święta nakazane.
 2. Zapraszamy dziś na kolejne Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Św. o g. 18:00, a zakończy się uroczystą Mszą Św. o g. 20:00 i Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy plan czuwania jest wywieszony w gablotach.
 3. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec w tygodniu jest odmawiany o g. 17:00.
 4. W dniach 14 – 20 czerwca w Rokitnie odbywać się będą obchody ku czci M.B. Rokitniańskiej. Główne uroczystości odpustowe odbywać się będą w niedzielę, 20 czerwca. Szczegółowy program uroczystości wywieszony jest w gablocie. Serdecznie zapraszamy do udziału.
 5. W środę, 16 czerwca, przypada IX rocz. święceń biskupich Biskupa Diecezjalnego Tadeusza Lityńskiego. Pamiętajmy o Nim w naszych modlitwach.
 6. W sobotę, 19 czerwca, dzieci z Katolickiej Szkoły Podstawowej przystąpią do I Komunii św. na Mszach Św. o g. 10:00 (kl. IIIB) i o g. 13:00 (kl. IIIA). Spowiedź dla tych dzieci, ich rodziców i gości w piątek o g. 19:00, a po spowiedzi odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych i poświęcenie świec, medalików oraz książeczek.
 7. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających na parafialne kolonie odbędzie się w środę, 23 czerwca, o g. 19:00 w kościele. Ze względu na nowe wytyczne sanitarne i nowe dokumenty – obecność obowiązkowa!
 8. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w terminie 10 – 11 lipca. Szczegółowe informacje o wyjeździe i zapisach na afiszu w gablotach.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 10. Dziękujemy rodzicom dzieci, które w sobotę przystąpiły do I Komunii św. za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy rodzicom dzieci I-komunijnych z Katolickiej Szkoły Podstawowej, których zapraszamy w piątek o g. 20:00.
 11. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne i składane na tacę na wspieranie prac przy naszym kościele i na Seminarium Duchowne. Dziś zbiórka do puszek na K.U.L. i uczelnie katolickie. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele wspólnoty parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na spłacanie długu za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
 12. „Ofiarowując otrzymujesz najwięcej” – to hasło Młodzieżowego Wolontariatu dla Ubogich u sióstr elżbietanek w Poznaniu. Zachęcamy do wzięcia udziału w tym dziele młodych w pierwszym miesiącu wakacji, czyli w lipcu. Szczegóły na plakacie wywieszonym w gablocie.
 13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook