XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Przypominamy, że nadal obowiązują zasady o zalecanym przyjmowaniu komunii św. na rękę, o zachowaniu dystansu co najmniej 2 metrów od siebie oraz o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, dotyczy to także kościoła.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec odmawiany jest o g. 17:00.
 3. Dziś w Rokitnie o g. 10:30 zostanie odprawiona główna suma odpustowa pod przewodnictwem biskupa toruńskiego Wiesława Śmigla połączona z intronizacją relikwii bł. Stefana Wincentego Frelichowskiego. Ta Msza św. będzie transmitowana przez TVP 3 Gorzów Wielkopolski.
 4. Z racji kończącego się roku szkolnego i katechetycznego zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkół na Mszę Św. w ich intencji, która zostanie odprawiona dzisiaj o g. 12:00.
 5. We wtorek, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych ojcach, by żyjącym dobry Pan błogosławił, a zmarłym okazał miłosierdzie i przyjął do chwały nieba.
 6. W środę, 24 czerwca, uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 7. W sobotę, 27 czerwca, nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 8. Za tydzień Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.
 9. Parafia św. Józefa Oblubieńca zaprasza w poniedziałek, 22 czerwca, o g. 18:00 na Mszę Św. w intencjach polecanych św. Ricie. Po Mszy Św. różaniec św. Rity i poświęcenie róż.
 10. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 11. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Witosa za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulicy Artylerzystów (stare budownictwo). Pragniemy podziękować mieszkańcom z ul. Huculskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła i na remont. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 27 sierpnia o g. 18:00.
 12. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła członkowie ze Wspólnoty Domowego Kościoła i wspólnoty parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na prace renowacyjno-konserwatorskie przy naszym kościele. Za wszelkie dotychczasowe ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać.
 13. Zapraszamy do naszego sklepiku, do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz naszego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook