XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Państwowa Inspekcja Sanitarna przypomina o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, dotyczy to także kościoła oraz o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
  2. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w kościele podczas nabożeństw w okresie letnim. Od przyszłej niedzieli w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast będzie o g. 19:00.
  3. Dzisiejsza Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny.
  4. W poniedziałek, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o g. 7:00 i 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”).
  5. We wtorek, 30 czerwca, zakończenie nabożeństw czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.
  6. We wtorek, w kościele rektoralnym Podwyższenia Krzyża Św. odbędzie się od g. 16:30 różaniec i Msza Św. przez wstawiennictwo św. o. Pio.
  7. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

* spowiedź św. w tygodniu przed każdą Mszą Św.

* w czwartek na Mszy Św. wieczornej spotkanie Przyjaciół Paradyża

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św.

* do odwiedzin chorych, jeśli się nic nie zmieni, powrócimy od września

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

* zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00

8. Trwa peregrynacja po domach ikony i nowenny bł. Marii Luizy Merkert – współzałożycielki sióstr elżbietanek, apostołki miłosierdzia i chorych. Kto chce przeżywać w domu nawiedzenie ikony i modlić się o uzdrowienie cielesne lub duchowe, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii u siostry.

9. Zachęcamy do składania intencji w skrzynce przy ołtarzu bocznym Matki Bożej Bolesnej. Te intencje siostry elżbietanki w kaplicy klasztornej będą omadlać w nowennie za wstawiennictwem Sługi Bożej s. M. Edelburgis.Zapraszamy i zachęcamy do lektury najnowszego numeru naszej parafialnej gazetki „Wspólnota” oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

10. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulicy . Artylerzystów blok nr 11.

11. Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, zwłaszcza wspierające prace przy kościele.

12. Zapraszamy do naszego sklepiku, do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz naszego profilu na facebook’u, gdzie dla każdego dostępny jest ciekawy konkurs z nagrodami: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

13. W przyszłą niedzielę po Mszach Św. o g. 9:00, 10:30 i 12:00 przed kościołem odbędzie się charytatywny kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na lek dla małej Mii. Szczegóły na plakatach.

14. Organizowana jest po raz 37. Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników z Otynia na Jasną Górę od 2 do 13 lipca pod hasłem: „Maryja Niewiasta Eucharystii”. W tym roku pielgrzymka ma wymiar Duchowy. Wszelkie informacje na plakacie w gablocie.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook