XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Państwowa Inspekcja Sanitarna przypomina o obowiązku noszenia maseczek w obiektach zamkniętych, dotyczy to także kościoła oraz o zachowaniu dystansu społecznego. Zalecamy przyjmowanie komunii św. na rękę.
 2. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Od dzisiejszej niedzieli w lipcu i sierpniu nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach sakralnych w okresie letnim.
 3. Dziś zmiana tajemnic Żywego Różańca po Mszy Św. o g. 9:00.
 4. W sobotę, 11 lipca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. W Żarach główne uroczystości odbędą się na cmentarzu komunalnym przy Krzyżu Wołyńskim o g. 12:00. Wcześniej o g. 6:30 zostanie odprawiona Msza Św. w intencji ofiar rzezi wołyńskiej w kościele św. Józefa, później nastąpi złożenie wiązanek kwiatów: o g. 10:30 przy kościele św. Józefa i o g. 11:10 w parku przy ul. Podwale. Szczegóły w gablocie. Prosimy o wywieszenie flag narodowych z kirem.
 5. Trwa peregrynacja po domach ikony i nowenny bł. Marii Luizy Merkert – współzałożycielki sióstr elżbietanek, apostołki miłosierdzia i chorych. Kto chce przeżywać w domu nawiedzenie ikony i modlić się o uzdrowienie cielesne lub duchowe, prosimy o zgłaszanie się w zakrystii u siostry.

Zachęcamy do składania intencji w skrzynce przy ołtarzu bocznym Matki Bożej Bolesnej. Te intencje siostry elżbietanki w kaplicy klasztornej będą omadlać w nowennie za wstawiennictwem Sługi Bożej s. M. Edelburgis.

 • Już dziś pragniemy poinformować, że w dniach 15 i 16 sierpnia, w ramach uroczystości odpustowych naszej parafii, będziemy przeżywać czas mocy i łaski nawiedzenia figury św. Michała Archanioła z Groty Objawień na Gargano.
 • Zapraszamy i zachęcamy do lektury naszej parafialnej gazetki „Wspólnota” oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 • Dziękujemy mieszkańcom z ulicy Artylerzystów blok nr 11 za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ulicy Artylerzystów blok nr 12.
 • Za wszelkie ofiary składamy serdeczne Bóg zapłać, zwłaszcza wspierające prace przy kościele.
 • Zapraszamy do naszego sklepiku, do odwiedzania naszej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz naszego profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 • Dzisiaj po Mszach Św. o g. 9:00, 10:30 i 12:00 przed kościołem odbywa się charytatywny kiermasz ciast, z którego dochód jest przeznaczony na lek dla małej Mii. Szczegóły na plakatach.
 • Wydział Teologiczny Uniwersytetu Szczecińskiego zaprasza na następujące studia podyplomowe:

* Kierownictwo duchowe (w Gościkowie-Paradyżu)

* Ochrona małoletnich w Kościele katolickim (w Szczecinie)

  Szczegółowe informacje w gablocie.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Piotr Napieralski – wikariusz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook