XII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Na podstawie zasad bezpieczeństwa w kościele maksymalnie może przebywać 50% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych), a decyzją Konferencji Episkopatu Polski od dziś, 20 czerwca, zostaje odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i święta nakazane.
 2. Zapraszamy na nabożeństwa czerwcowe ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30. Różaniec w tygodniu jest odmawiany o g. 17:00.
 3. W środę, 23 czerwca, przypada Dzień Ojca. Pamiętajmy w naszych modlitwach o naszych ojcach, by żyjącym dobry Pan błogosławił, a zmarłym okazał miłosierdzie i przyjął do chwały nieba.
 4. Spotkanie organizacyjne dla rodziców dzieci wyjeżdżających na parafialną Wniebowziętą Kolonię odbędzie się w środę o g. 19:00 w kościele. Ze względu na nowe wytyczne sanitarne i nowe dokumenty – obecność rodziców obowiązkowa!
 5. W czwartek, 24 czerwca, przypada uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.
 6. W piątek, 25 czerwca, zakończenie roku szkolnego i katechetycznego. Zapraszamy dzieci, młodzież, nauczycieli, wychowawców, katechetów i pracowników szkół z terenu naszej parafii na Mszę Św. o g. 18:00. Społeczność szkół katolickich zapraszamy w czwartek na Msze Św.: Szkołę Podstawową o g. 9:00, a Liceum Ogólnokształcące o g. 10:00. Spowiedź św. dla dzieci i młodzieży w tygodniu przed każdą Mszą Św.
 7. W przyszłą niedzielę Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny, a po niej krótka adoracja Najśw. Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Wspólnotę Domowego Kościoła.
 8. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w terminie 10 – 11 lipca. Szczegółowe informacje o wyjeździe i zapisach na afiszu w gablotach.
 9. Zachęcamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła. Za tydzień będzie do nabycia nowy numer parafialnej gazetki „Wspólnota”.
 10. Dziękujemy rodzicom dzieci, które w sobotę przystąpiły do I Komunii św. za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Karpackiej, Bieszczadzkiej i Sudeckiej.
 11. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne i składane na tacę na wspieranie prac przy naszym kościele i na Seminarium Duchowne. Dziś, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła przedstawiciele wspólnoty parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na spłacanie długu za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
 12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook