XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Na podstawie zasad bezpieczeństwa od 26 czerwca w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych), a decyzją Konferencji Episkopatu Polski od ubiegłej niedzieli, została odwołana dyspensa dotycząca obowiązku uczestnictwa we Mszy Św. w niedziele i święta nakazane.
  2. Dzisiejsza Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona w intencji Ojczyzny, a po niej krótka adoracja Najśw. Sakramentu z Koronką do Bożego Miłosierdzia prowadzona przez Wspólnotę Domowego Kościoła.
  3. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w kościele podczas nabożeństw w okresie letnim. Od przyszłej niedzieli w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast będzie o g. 19:00.
  4. We wtorek, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o g. 7:00 i 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”).
  5. W środę, 30 czerwca, zakończenie nabożeństw czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane w tygodniu o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.
  6. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

* spowiedź św. w tygodniu przed każdą Mszą Św.

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św.

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

* zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.

7. Zachęcamy wszystkich panów do udziału w spotkaniu wspólnoty „Mężczyzn św. Józefa”, które odbędzie się we wtorek po Mszy Św. o g. 18:00 w par. św. Józefa Oblubieńca.

8. Zapraszamy i zachęcamy do lektury najnowszego numeru naszej parafialnej gazetki „Wspólnota” oraz do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

9. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Wielkopolskiej, Małopolskiej, Podlaskiej i Mazurskiej.

10. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne i składane na tacę na wspieranie prac przy naszym kościele i na Seminarium Duchowne.

11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

12. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w terminie 10 – 11 lipca. Szczegółowe informacje o wyjeździe i zapisach na afiszu w gablotach.

13. Organizowana jest po raz 38 Piesza Pielgrzymka Duszpasterstwa Rolników z Otynia na Jasną Górę od 2 do 12 lipca pod hasłem: „Wszystko postawiłem na Maryję”. Wszelkie informacje na plakacie w gablocie.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook