XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
  2. W poniedziałek na Mszy Św. wieczornej ks. proboszcz razem ze swoimi kolegami kursowymi świętować będzie 34 rocznicę święceń kapłańskich i swoje imieniny. Jubileuszowej Mszy Św. będzie przewodniczył ks. bp Tadeusz Lityński. Msza Św. zostanie odprawiona o g. 17:00. Zapraszamy do wspólnej modlitwy i dziękczynienia.  
  3. W środę, 29 czerwca, uroczystość św. Apostołów Piotra i Pawła. Msze Św. o g. 7:00 i 18:00. Taca z tego dnia przeznaczona jest na potrzeby Stolicy Apostolskiej (tzw. „świętopietrze”).
  4. W czwartek, 30 czerwca, zakończenie nabożeństw czerwcowych ku czci Najśw. Serca Pana Jezusa, które są odprawiane codziennie w tygodniu o g. 17:30. Różaniec w tygodniu – o g. 17:00.
  5. W tym tygodniu przypada I piątek i sobota miesiąca:

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św.

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi

* zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.

6. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w kościele podczas nabożeństw w okresie letnim. Od przyszłej niedzieli w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast będzie o g. 19:00.

7. W przyszłą niedzielę obchodzić będziemy imieniny ks. wikariusza Tomasza. Zapraszamy do wspólnej modlitwy za niego na Mszy Św. o g. 10:30.

8. Nadal zachęcamy do składania darów na rzecz uchodźców z Ukrainy. Za już złożone – dziękujemy.

9. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do lektury najnowszego i ostatniego przed wakacjami numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”. Następny numer we wrześniu.  

10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 1 do 40 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. za ofiarodawców zostanie odprawiona 8 sierpnia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 41 do końca.

11. Zwracamy się z prośbą o ofiary na Seminarium Duchowne, byśmy mogli wypełnić parafialne zobowiązania. Ofiary można składać w kopertach, które są wyłożone na stoliku przy wyjściu z kościoła lub na konto parafialne z dopiskiem „Seminarium Duchowne”. Za już złożone i wszelkie składane ofiary – Bóg zapłać.

12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook