XIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiejsza Msza Św. o g. 13:15 będzie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie. 
  2. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca:

* w czwartek na Mszy Św. wieczornej – modlitwa o powołania,

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją,

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi,

* zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.

3. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach kultu, szczególnie podczas nabożeństw w okresie letnim. Od przyszłej niedzieli w lipcu i sierpniu nie będzie Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast będzie wieczorem o g. 19:00.

4. W przyszłym tygodniu, 11 lipca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Główne obchody w Żarach odbędą się na cmentarzu komunalnych przy Krzyżu Wołyńskim o g. 12:00. Wcześniej nastąpi złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przy pamiątkowych tablicach: o g. 10:30 przy kościele św. Józefa i o g. 11:10 w parku przy ul. Podwale. W tym dniu prosimy o wywieszenie flag narodowych z kirem. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych obchodach.

5. Zdjęcia z tegorocznej uroczystości I Komunii św. są do odbioru w kancelarii parafialnej w czasie jej urzędowania.

6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła. Zapraszamy do lektury najnowszego i ostatniego przed wakacjami numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”. Następny numer ukaże się w ostatnią niedzielę września.

7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Kujawskiej za złożoną ofiarę i posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 6 sierpnia o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul.Słowiańskiej i Podhalańskiej nr 1 – 13.

8. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.

9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook