XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. Dzisiaj po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca. 
 2. W lipcu i sierpniu w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest odprawiana o g. 19:00. W tygodniu bez zmian: o g. 7:00 i 18:00. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach kultu, szczególnie podczas nabożeństw w okresie letnim. 
 3. W czwartek, 11 lipca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Główne obchody w Żarach odbędą się na cmentarzu komunalnych przy Krzyżu Wołyńskim o g. 12:00. Wcześniej nastąpi złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przy pamiątkowych tablicach: o g. 10:30 przy kościele św. Józefa i o g. 11:10 w parku przy ul. Podwale. W tym dniu prosimy o wywieszenie flag narodowych z kirem. Zapraszamy do wzięcia udziału w tych obchodach.
 4. W sobotę, 13 lipca, zapraszamy na modlitewne Czuwanie Fatimskie w duchu ekspiacji za akt wandalizmu dokonanego na figurze Matki Bożej. Rozpocznie się ono o g. 17:30 adoracją w ciszy Najświętszego Sakramentu z możliwością spowiedzi. Następnie o g. 18:00 uroczysta Eucharystia z homilią. Po Mszy Św. wyruszy procesja różańcowa z figurą Matki Bożej Fatimskiej do kapliczki przy ul. Zielonogórskiej, która zakończy się Apelem Jasnogórskim. Prosimy zabrać świece, znicze i lampiony. Intencja mszalna przyjęta na g. 20:00 zostanie odprawiona o g. 18:00.
 5. Za tydzień, w drugą niedzielę miesiąca, po każdej Mszy Św. przez wstawiennictwo bł. rodziny Ulmów będziemy udzielać szczególnego błogosławieństwa małżonkom, rodzinom i dzieciom.
 6. W przyszłą niedzielę w par. Matki Bożej Szkaplerznej w Żarach-Kunicach zostanie odprawiona Msza Św. odpustowa o g. 12:00 połączona z możliwością przyjęcia szkaplerza.
 7. Zdjęcia z tegorocznej uroczystości I Komunii św. są nadal do odbioru w kancelarii parafialnej w czasie jej urzędowania.
 8. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej oraz ostatniego przed wakacjami numeru parafialnej gazetki „Wspólnota”, które są dostępne przy wyjściu z kościoła.
 9. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Słowiańskiej i Podhalańskiej nr 1 – 13 za złożone ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 4 grudnia o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Podhalańskiej od nr 14 do końca.
 10. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.
 11. W dniach od 2 do 12 sierpnia odbędzie się 44 Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem: „Uczestniczę we Wspólnocie Kościoła”. Zapraszamy i zachęcamy do udziału. Wszelkie informacje i szczegóły na plakacie.
 12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook