XIV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Rozpoczął się okres wakacji i urlopów. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w kościele podczas nabożeństw w okresie letnim. Od dzisiejszej niedzieli w lipcu i sierpniu nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. będzie o g. 19:00.
  2. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
  3. W przyszłą niedzielę, 11 lipca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. W Żarach uroczystości  rozpoczną się Mszą Św. o g. 10:00 w kościele św. Józefa Oblubieńca, po niej nastąpi złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przy kościele i w parku przy ul. Podwale. Główne obchody odbędą się na cmentarzu komunalnym przy Krzyżu Wołyńskim o g. 12:00. W tym dniu prosimy o wywieszenie flag narodowych z kirem. 
  4. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła oraz zachęcamy do lektury naszej parafialnej gazetki „Wspólnota”.
  5. Dziękujemy rodzinom Oleksiak i Janda za posprzątanie kościoła. Msza Św. za te rodziny zostanie odprawiona 30 października o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Śląskiej, Opolskiej, Mazowieckiej i Leszczyńskiej.
  6. Bóg zapłać za ofiary wpłacane na konto parafialne i składane na tacę na spłacanie wykonanych prac remontowych przy naszym kościele i na Seminarium Duchowne.
  7. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
  8. Biuro Radia Maryja organizuje pielgrzymkę autokarową na Jasną Górę w terminie 10 – 11 lipca. Szczegółowe informacje o wyjeździe i zapisach na afiszu w gablotach.
  9. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook