XV NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W okresie wakacji i urlopów, w lipcu i sierpniu w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Pamiętajmy o godnym stroju i zachowaniu w kościele podczas nabożeństw w okresie letnim.
  2. Dziś, 11 lipca, przypada Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. W Żarach uroczystości  rozpoczynają się Mszą Św. o g. 10:00 w kościele św. Józefa Oblubieńca, po niej nastąpi złożenie wiązanek kwiatów i zapalenie zniczy przy kościele i w parku przy ul. Podwale. Główne obchody odbędą się na cmentarzu komunalnym przy Krzyżu Wołyńskim o g. 12:00. Prosimy o wywieszenie flag narodowych z kirem. 
  3. We wtorek, 13 lipca, odbędzie się kolejne Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Św. o g. 18:00, a zakończy się uroczystą Mszą Św. o g. 20:00 i Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy program czuwania wywieszony jest w gablotach.
  4. Wczoraj, pod kierunkiem ks. Adama Żygadło (dawnego naszego wikariusza), spod naszego kościoła 45 dzieci wyjechało na parafialną Wniebowziętą Kolonię „Cudowna Podróż” do Mikoszewa koło Gdańska. Polecamy w modlitwie uczestników i opiekunów, wypraszając łaskę dobrej pogody oraz moc przygód i atrakcji.
  5. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
  6. Dziękujemy trzem osobom z ul. Śląskiej i Mazowieckiej za posprzątanie kościoła. Msza Św. za te osoby i ich rodziny zostanie odprawiona 25 października o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Botanicznej i Kaszubskiej od 1 do 10 i numery parzyste od 12 do końca.
  7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła, przedstawiciele wspólnoty parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na spłacanie długu za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
  8. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
  9. Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na studia magisterskie z teologii katolickiej dla posiadających egzamin maturalny bez względu na wiek kandydata. Studia są bezpłatne. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej Instytutu.
  10. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook