XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W wakacje w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Pamiętajmy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach sakralnych w okresie letnim.
  2. W czwartek, 12 sierpnia, przypada VII rocz. śmierci ks. prob. Tadeusza Dobruckiego. Zapraszamy na Mszę Św. w Jego intencji o g. 18:00, a po niej udamy się do grobu.
  3. W przyszłą niedzielę przypadać będzie nasz odpust parafialny. Przeżywać go będziemy przez kolejne trzy dni. I tak:

* w piątek, 13 sierpnia, zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie, które rozpocznie uroczystości odpustowe naszej parafii. Rozpoczęcie – Mszą Św. o g. 18:00, modlitwa różańcowa, Koronka do Bożego Miłosierdzia i Msza Św. z kazaniem zakończona Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy plan czuwania jest w gablotach.

* w sobotę, 14 sierpnia, w wigilię Wniebowzięcia NMP zapraszamy na nabożeństwo połączone z Akatystem ku czci Bogurodzicy, które rozpocznie się o g. 21:00. Prosimy o zabranie świec.

* w niedzielę, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej – odpust parafialny. Kazanie odpustowe będzie głoszone na wszystkich Mszach Św. przez ks. Marka Zintarę. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy Św.

4. Z okazji uroczystości odpustowych naszej parafii odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony będzie na spłacanie długu za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni. Bardzo prosimy o upieczenie ciast, które można zostawiać na plebanii w sobotę i niedzielę.

5. Zdjęcia z uroczystości I Komunii św. są do odbioru w kancelarii parafialnej w czasie jej otwarcia.

6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Huculskiej i Witosa za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 23 listopada o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Artylerzystów (stare budownictwo).

8. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne. Dziś ofiary złożone na tacę są przeznaczone na K.U.L. i uczelnie katolickie.

9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

10. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepank – wikariusz

Facebook