XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W wakacje w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Pamiętajmy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach sakralnych w okresie letnim.  
 2. Dzisiaj, 1 sierpnia, przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o powstańcach i o wszystkich obrońcach naszej Ojczyzny.
 3. Dziś po Mszy Św. o g. 9:00 – zmiana tajemnic Żywego Różańca.
 4. W piątek, 6 sierpnia, przypada święto Przemienienia Pańskiego.
 5. W tym tygodniu przypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca.

* spowiedź św. w tygodniu przed każdą Mszą Św.

* w czwartek Msza Św. wieczorna w intencji Przyjaciół Paradyża.

* w piątek o g. 15:00 – Koronka do Miłosierdzia Bożego i Msza Św. z konferencją.

* w sobotę o g. 17:15 – różaniec i Msza Św. wynagradzająca Niepokalanemu Sercu Maryi.

 • Kancelaria parafialna w tym tygodniu czynna tylko w sobotę.
 • W niedzielę, 15 sierpnia, z okazji uroczystości odpustowych naszej parafii odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód przeznaczony będzie na spłacanie długu za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni. Już dziś prosimy o upieczenie ciast na odpust.
 • Zdjęcia z uroczystości I Komunii św. są do odbioru w kancelarii parafialnej w czasie jej otwarcia.
 • Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 • Dziękujemy mieszkańcom z ul. Akacjowej, Brzozowej, Klonowej i Modrzewiowej za posprzątanie kościoła i złożenie ofiary. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 29 października o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Huculskiej i Witosa.
 • Bóg zapłać za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne. Dziś przy wyjściu z kościoła przeprowadzana jest zbiórka do puszek na pomoc poszkodowanym w nawałnicach w Polsce, Niemczech, Belgii i Holandii. Za tydzień ofiary złożone na tacę będą przeznaczone na K.U.L. i uczelnie katolickie.
 • Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 • Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook