XIX NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W wakacje w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, a wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00.  Pamiętajmy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach kultu, szczególnie podczas nabożeństw.
  2. We wtorek przypadać będzie nasz odpust parafialny. Przeżywać go będziemy przez kolejne trzy dni:

   * dziś, 13 sierpnia, zapraszamy na kolejne Czuwanie Fatimskie, które rozpocznie uroczystości odpustowe. Rozpoczęcie – Mszą Św. o g. 19:00, różaniec, Koronka do Miłosierdzia Bożego, procesja, uroczysta Msza Św. o g. 21:00 i Apel Jasnogórski. Szczegółowy plan – jest w gablocie.

   * w poniedziałek, 14 sierpnia, zapraszamy na g. 20:00 na nabożeństwo eucharystyczne połączone z Akatystem ku czci Bogarodzicy. Prosimy o zabranie świec.

   * we wtorek, 15 sierpnia, uroczystość Wniebowzięcia NMP – Matki Bożej Zielnej. Msza Św. odpustowa o g. 12:00, którą odprawi ks. Krzysztof Burzyński – proboszcz parafii w Torzymiu. Błogosławieństwo ziół i kwiatów w czasie każdej Mszy Św. Porządek Mszy Św. – jak w niedzielę w okresie wakacyjnym.

3. Z okazji uroczystości odpustowych, odbędzie się kiermasz ciast, z którego dochód będzie przeznaczony na naszą świątynię. Bardzo prosimy o upieczenie ciast, które można zostawiać na plebani dziś i jutro, a sprzedaż będzie we wtorek, 15 sierpnia.

4. We wtorek, 15 sierpnia, w Sanktuarium MB Cierpliwie Słuchającej w Rokitnie odbędą się tradycyjne dożynki diecezjalne. Szczegóły obchodów są na wywieszonym plakacie.

5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.

6. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Śląskiej, Opolskiej, Mazowieckiej i Leszczyńskiej za złożenie ofiary i za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Botanicznej, Kaszubskiej od 1 do 10 i numery parzyste od 12 do końca.

7. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na potrzeby kościoła oraz na Seminarium Duchowne. Dziś zbiórka na K.U.L. i uczelnie katolickie, a 15 sierpnia zbiórka na pomoc poszkodowanym w Dzień Ogólnopolskiej Solidarności ze Słowenią. Za tydzień, w trzecią niedzielę miesiąca, przedstawiciele wspólnoty Domowego Kościoła i parafialnej będą zbierać dobrowolne ofiary na wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.

8. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz parafialnego profilu facebook’owego: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook