XV NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W lipcu i sierpniu  w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest odprawiana o g. 19:00. W tygodniu bez zmian: 7:00 i 18:00. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach kultu, szczególnie podczas nabożeństw w okresie letnim.
 2. Dziś w par. Matki Bożej Szkaplerznej w Żarach-Kunicach przypada dzień odpustu. Msza Św. odpustowa zostanie odprawiona o g. 12:00 połączona z możliwością przyjęcia szkaplerza.
 3. W piątek kancelaria parafialna będzie nieczynna.
 4. W sobotę nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 5. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
 6. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Pomorskiej od 41 do końca za złożenie ofiary i posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 14 września o g. 7:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Wileńskiej, Kurpiowskiej i Warmińskiej.
 7. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary. Dzisiaj, w trzecią niedzielę miesiąca, przy wyjściu z kościoła, przedstawiciele wspólnoty parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na spłacanie zadłużenia za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
 8. W sobotę, 22 lipca, organizowana jest pielgrzymka do Sanktuarium cudu Eucharystycznego w Legnicy. Szczegóły i zapisy w zakrystii i kancelarii w par. Najśw. Serca P. Jezusa.
 9. W dniach od 2 do 12 sierpnia odbędzie się 43. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem: „Trwajmy w Kościele”. Zapraszamy i zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakacie.
 10. Zapraszamy na koncerty z cyklu „Lato z Telemannem”, które odbywają się przez wszystkie niedziele lipca o g. 16:00 w kościele św. Piotra i Pawła w parku. Szczegóły na plakacie.
 11. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook