XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. W lipcu i sierpniu  w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest odprawiana o g. 19:00. W tygodniu bez zmian: 7:00 i 18:00. Przypominamy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach kultu, szczególnie podczas nabożeństw w okresie letnim.
  2.  We wtorek, 25 lipca, obchodzimy święto św. Jakuba Apostoła. Tego dnia przypada również wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Po Mszach Św. – błogosławieństwo wszelkich pojazdów i ich kierowców.
  3. W środę, 26 lipca, wspominamy św. Joachima i Annę, dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy o naszych dziadkach i babciach.
  4. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, Msza Św. o g. 12:00 zostanie odprawiona za Ojczyznę i o pokój na Ukrainie.
  5. W poniedziałek, 24 lipca, przypada Święto Policji. Powiatowe Obchody święta odbędą się na żarskim rynku przy Ratuszu o g. 13:00. Zapraszamy do udziału.
  6. Zachęcamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest dostępna przy wyjściu z kościoła.
  7. Dziękujemy mieszkańcom z ul. Wileńskiej, Kurpiowskiej i Warmińskiej za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Msza Św. w ich intencji zostanie odprawiona 19 września o g. 18:00. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Karpackiej, Bieszczadzkiej i Sudeckiej.
  8. Bóg zapłać za wszelkie składane ofiary.
  9. W dniach od 2 do 12 sierpnia odbędzie się 43. Piesza Pielgrzymka z Głogowa na Jasną Górę pod hasłem: „Trwajmy w Kościele”. Zapraszamy i zachęcamy do udziału. Szczegóły na plakacie.
  10. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Marcin Marciniak – wikariusz

Facebook