XVI NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W lipcu i sierpniu w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Pamiętajmy, że w miejscach sakralnych obowiązuje strój godny, a nie swobodny.  
 2. W tym tygodniu kancelaria będzie czynna w poniedziałek i sobotę.
 3. W sobotę nauka przed chrztem dla rodziców i chrzestnych w kościele o g. 19:00.
 4. W niedzielę, 25 lipca, przypada wspomnienie św. Krzysztofa, jednak z racji niedzieli nie ma obchodów liturgicznych. Z racji, że jest on patronem kierowców i podróżnych – błogosławieństwo wszelkich pojazdów i ich kierowców po każdej Mszy Św.
 5. Za tydzień, w ostatnią niedzielę miesiąca, Msza Św. o g. 12:00 będzie odprawiona za Ojczyznę.
 6. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 7. Dziękujemy dwóm osobom z ul. Botanicznej i Kaszubskiej od 1 do 10 i numery parzyste od 12 do końca za posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Kaszubskiej numery nieparzyste od 11 do końca.
 8. Bóg zapłać za wszelkie ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne. Dziś przy wyjściu z kościoła, przedstawiciele wspólnoty parafialnej zbierają dobrowolne ofiary na spłacanie długu za wykonane prace remontowe przy naszej świątyni.
 9. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 10. Instytut Filozoficzno-Teologiczny im. Edyty Stein w Zielonej Górze prowadzi nabór na studia magisterskie z teologii katolickiej dla posiadających egzamin maturalny bez względu na wiek kandydata. Studia są bezpłatne. Szczegóły na plakacie oraz na stronie internetowej Instytutu.
 11. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook