XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

 1. W wakacje w niedzielę nie ma Mszy Św. o g. 13:15 i 18:00, natomiast wieczorna Msza Św. jest o g. 19:00. Pamiętajmy o godnym stroju i zachowaniu w miejscach sakralnych w okresie letnim.  
 2. Dziś, 25 lipca, przypada wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców i podróżnych. Po każdej Mszy Św. – błogosławieństwo wszelkich pojazdów i ich kierowców.
 3. Dzisiaj, w ostatnią niedzielę miesiąca, Msza Św. o g. 12:00 będzie odprawiona za Ojczyznę.
 4. W poniedziałek, 26 lipca, wspominamy św. Joachima i Annę, dziadków Pana Jezusa. Pamiętajmy o naszych dziadkach i babciach w naszych modlitwach.
 5. Rodziców dzieci, które w czerwcu przystępowały do I Komunii św. zapraszamy po odbiór zdjęć z tej uroczystości w poniedziałek, wtorek lub środę od g. 18:30 do 19:30 w kancelarii parafialnej.
 6. W przyszłą niedzielę rozpoczyna się sierpień – miesiąc trzeźwości.
 7. W niedzielę, 1 sierpnia, przypada 77 rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy w modlitwach o powstańcach i o wszystkich obrońcach naszej Ojczyzny.
 8. Zmiana tajemnic Żywego Różańca w przyszłą niedzielę po Mszy Św. o g. 9:00.
 9. Zapraszamy do nabywania i czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.
 10. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. Akacjowej, Brzozowej, Klonowej, Modrzewiowej.
 11. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne.
 12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.
 13. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook