XVIII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Dzisiaj przeżywamy XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!” Przed kościołem do puszek zbierane są ofiary na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik papieża św. Jana Pawła II, wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin, a uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Katolickiej po Mszach Św. o g. 9:00, 10:30 i 12:00 sprzedają ciasta na wsparcie tego dzieła.
  2. Dziś na Mszy Św. o godz. 12:00 nastąpi uroczyste przyjęcie uczniów klas VII na kandydatów do bierzmowania. Lista osób dostępna jest na facebookowej grupie “Bierzmowani 2021-2023”. 
  3. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) w poniedziałki, środy i piątki o g. 17:00;

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

  W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań

  i prowadzenie modlitwy różańcowej.

4. W środę, 13 października, zapraszamy na ostatnie w tym roku Czuwanie Fatimskie. Rozpocznie się ono Mszą Św. o g. 18:00, następnie adoracja, różaniec, Koronka do Bożego Miłosierdzia i zakończy się Mszą Św. z Apelem Jasnogórskim. Szczegółowy plan czuwania jest w gablocie.

5. W czwartek, 14 października, przypada Dzień Edukacji Narodowej – pamiętajmy w modlitwie o nauczycielach, wychowawcach, katechetach i wszystkich pracownikach oświaty.

6. Dzieci z klas III, które rozpoczęły przygotowanie do I Komunii św., obojętnie po której Mszy Św. niedzielnej, swoje dzienniczki składają w odpowiednie pojemniki znajdujące się przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy, a odbiór na katechezie w szkole.

7. Rodziców dzieci, które w czerwcu przystępowały do I Komunii św. zapraszamy po odbiór zdjęć w kancelarii parafialnej w czasie jej urzędowania.

8. Od dzisiaj można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada. Czytelnie wypisane kartki wraz z dobrowolną ofiarą prosimy składać w zakrystii lub na tacę.

9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. I Maja nr 10 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja nr 12.

11. Za tydzień przy wyjściu z kościoła przedstawiciele Domowego Kościoła i parafii będą zbierać dobrowolne ofiary na cele remontowe naszej świątyni. Za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne – Bóg zapłać..  

12. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

13. W ramach Międzynarodowego Tygodnia Mediacji, w poniedziałek, 18 października w bibliotece parafialnej w g. 17:00 – 19:00 odbędzie się dyżur mediatora sądowego. Porady i konsultacje są bezpłatne.

14. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook