XVII NIEDZIELA ZWYKŁA

  1. Od 2 do 4 października trwają w naszej parafii Triduum i rekolekcje przed uroczystością św. Franciszka z Asyżu z Franciszkańskim Zakonem Świeckich. Nauki na wieczornej Mszy Św. Dzisiaj, w wigilię śmierci św. Franciszka po Mszy Św. o g. 18:00 odbędzie się nabożeństwo zwane Transitus upamiętniające moment śmierci świętego i przejścia z tego świata do chwały Nieba. 
  2. Zapraszamy na nabożeństwa różańcowe:

* dla dzieci (zwłaszcza I-komunijne) w poniedziałki, środy i piątki o g. 17:00;

* dla dorosłych i młodzieży (zwłaszcza kandydaci do bierzmowania) od poniedziałku do

   soboty o g. 17:30, a w niedzielę o g. 8:30.

  W gablocie można zapoznać się z listą osób i grup odpowiedzialnych za przygotowanie rozważań

  i prowadzenie modlitwy różańcowej.

3. Dzieci z klas III, które rozpoczęły przygotowanie do I Komunii św., obojętnie po której Mszy Św. niedzielnej, swoje dzienniczki składają w odpowiednie pojemniki znajdujące się przy ołtarzu Matki Bożej Nieustającej Pomocy. Odbiór na katechezie w szkole. Jutro wręczenie i poświęcenie różańców dla dzieci komunijnych o g. 17:00.

4. W tym tygodniu przypada I czwartek miesiąca – spotkanie Przyjaciół Paradyża na Mszy Św. wieczornej.

5. W przyszłą niedzielę będziemy przeżywać XXI Dzień Papieski pod hasłem: „Nie lękajcie się!” Przed kościołem będzie można złożyć do puszek ofiarę na Dzieło Nowego Tysiąclecia – żywy pomnik papieża św. Jana Pawła II, wspierający uzdolnioną młodzież z ubogich rodzin, a uczniowie i nauczyciele ze Szkoły Katolickiej będą po Mszach Św. o g. 9:00, 10:30 i 12:00 sprzedawać ciasta na wsparcie tego dzieła.

6. Za tydzień na Mszy Św. o godz. 12:00 odbędzie się uroczyste przyjęcie uczniów klas VII na kandydatów do bierzmowania. Lista osób dostępna jest na facebookowej grupie prywatnej “Bierzmowani 2021-2023”. 

7. Od przyszłej niedzieli będzie można otrzymać kartki na Wypominki – listopadową modlitwę za zmarłych, którą rozpoczniemy od 2 listopada, czyli w Dzień Zaduszny.

8. Dziś od g. 12:00 w Kunicach w Balonowym Świecie przy ul. Westerplatte 9 odbędzie się festyn, z którego cały dochód przeznaczony jest na leczenie Hubercika Majorczyka. Zachęcamy do udziału.

9. Zapraszamy do czytania prasy katolickiej, która jest do nabycia przy wyjściu z kościoła.

10. Dziękujemy mieszkańcom z ul. I Maja nr 6 za złożenie ofiary na posprzątanie kościoła. Troskę o świątynię w tym tygodniu powierzamy mieszkańcom z ul. I Maja nr 10.

11. Bóg zapłać za ofiary składane na kościół oraz na Seminarium Duchowne.

12. Żarskiego Koło Towarzystwa Pomocy im. św. Brata Alberta składa podziękowania za przyłączenie się do Kampanii Jesiennej Akcji: „Pola Nadziei” na rzecz wspierania żarskiego hospicjum. Przed naszym kościołem zebrano kwotę 1.323,40 zł.

13. Zapraszamy do sklepiku oraz do odwiedzania parafialnej strony internetowej: www.wnmpzary.pl oraz profilu na facebook’u: Parafia Wniebowzięcia NMP Żary.

14. Na podstawie zasad bezpieczeństwa sanitarnego obecnie w kościele maksymalnie może przebywać 75% miejsc siedzących (limit nie dotyczy osób w pełni zaszczepionych).

ks. Paweł Konieczny – proboszcz

ks. Tomasz Szczepanik – wikariusz

Facebook